1. HNL: Krstanović s bijele točke “usosio” Osijek i njegove euro ambicije

Prohladno vrijeme, kiša i vjetar. Na koprivničkom Apašu skupilo se gotovo tristotinjak najvjernijih navijača Slavena kako bi bodrili svoj klub protiv Osijeka u 32. kolu Prve HNL.

Prošlotjedna pobjeda kod Intera Farmaceutima je olakšala današnji posao i skinula “teret ostanka” s leđa. I jučerašnji visoki poraz Istre od Rijeke (0:7) im dakako ide “na noge”. Sertić nije mogao računati na Bačelić Grgića, Karamarka, Bogojevića i Jelića, dok je Nowak krenuo s klupe nakon ozljede. Osijek je u Koprivnicu stigao bez Gutierija (kartoni) i Bočkaja (ozljeda), dok se na jučerašnjem treningu ozlijedio i mađarski reprezentativac i ponajbolji u redovima Osijeka u posljednje vrijeme Kleinheisler.

Prvi udarac prema golu imao je Osijek u 8. minuti preko Bobana. Filipović nije imao većih problema uhvatiti loptu. Šarlija je pak u 10. zakuhao vraćanjem lopte Filipoviću. Marić je bio skoro na njoj no vratar Slavena u zadnji je tren istrčao i izbio. Najbolju priliku Slaven je imao u 19. minuti. Bongongui je centrirao Deliću na drugu stranu, a ovaj iz prve ljevicom opalio u suprotan kut. Nažalost lopta je prošla desetak centimetara s krive strane.

Krstanović je u 22. minuti probio po desnoj strani i uputio oštar prizeman šut na 11 metara. Čanađija je uletio no bio je prekratak i lopta je završila u golautu. I onda jedanaesterac u 23. minuti. Goda je uputio centaršut, Krstanović se oslobodio braniča Lončara, a ovaj ga potegnuo za dres i srušio. Nije bilo dvojbe za suca Matoca. Krstanović je, kao i uvijek bio precizan za 1:0.

U 27. Šarlija skače visoko na ubačaj iz kuta, no vratar Malenica brani njegov udarac glavom. Mogao je Osijek izjednačiti pred sam kraj prvog dijela, no Lončarov udarac glavom nakon centaršuta prošao je tik uz vratnicu.

U nastavku Slaven je zadržao inicijativu od samog početka. Bilo je mirno sve do 58. minute kad je Osijek umalo izjednačio. Marić je probio lijevu stranu domaćina i ubacio u kazneni prostor. Tamo je uletio Boban i iz trka zatresao vratnicu. Iharoš se u 70. okušao iz slobodnjaka s 20-ak metara no lopta je prošla s vanjske strane. Nekoliko minuta kasnije opalio je i Goda no njegov udarac otišao je previsoko.

U 74. minuti Osijek je zabio golom Ejupija no sudac Matoc svirao je prekršaj u napadu. Čini se kako se poslužio rukama u skoku pa mu gol nije priznat. Zato je bilo gusto na drugom kraju. Delić je ukrao loptu Šorši i dodao Vidoviću u kazneno prostoru. Ovaj gađa ali slabo i slučajno gura u šansu Limu na drugoj vratnici. Lima uklizava na loptu no nije bio precizan iz blizine.

Čanađija je mogao dotući Osiječane u 86. minuti. Odigrao je dupli s Delićem, a ovaj ga nesebično asistirao na desetak metara od gola Osijeka. Čanađija je birao stranu no Malenica ga je pročitao i uhvatio loptu. Do kraja se rezultat nije mijenjao. Slavenu je ovo druga pobjeda u nizu, šesta u sezoni.

SLAVEN BELUPO – OSIJEK 1:0 (1:0)

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Filipović – Iharoš, Međimorec, Šarlija, Goda – Plantak (od 64. Puclin), Vidović, Čanađija – Bongongui (od 89. Doležal), Krstanović (od 70. Lima), Delić. Trener: Sertić.

OSIJEK (3-5-3): Malenica – Lončar, Škorić, Šutalo (od 69. Ejupi) – Grgić (od 46. Lopa), Žaper, Pilj, Šorša (od 83. Špoljarić), Talys – Boban, Marić. Trener: Skender.

KOPRIVNICA – Stadion I. K. Apaš. GLEDATELJA: 300. Sudac: Matoc (Zaprešić). Pomoćni: Križarić (Čakovec) i Crnčić (Vrbovec). Četvrti: I. Križarić (Čakovec). Delegat: Žugec (Sv. Nedjelja).

STRIJELCI: 1:0 Krstanović (24, 11m). ŽUTI KARTONI: Iharoš, Plantak, Šarlija, Čanađija, Filipović (Slaven), Pilj, Lončar, Žaper, Ejupi (Osijek). IGRAČ UTAKMICE: Krstanović (Slaven).