1. HNL: Slavenu pobjeda 2:1, Rudeš 76 minuta igrao s igračem manje

Nogometaši Slaven Belupa u 26. kolu 1. HNL upravo igraju na svom Apašu protiv posljednjeplasiranog Rudeša. Farmaceuti su trenutno osmi s dva boda iza sedmoplasiranog Intera. Trener Sertić nije mogao računati na ozlijeđenog Bačelića Grgića, a po prvi put krenuo je u formaciji 4-4-2 s dvije klasične špice Krstanovićem i Jelićem. U konkurenciji nije bilo mladih reprezentativaca Bogojevića i Dolčeka koji su se kasnije priključili momčadi.

Dodajmo i kako na klupi Rudeša nema bivšeg Slavenovog trenera Tomislava Ivkovića koji je, igrom slučaja, zaradio suspenziju zbog isključenja prije nekoliko kola i odrađuje ju upravo danas. Momčad vodi pomoćni trener Vladimir Balagović.

Prvo poluvrijeme

1′ Lopta je u nogama Rudeša.

3′ Slaven pritišće. Karamarko ubacuje iz slobodnjaka, no lopta ne dolazi do Slavenaša.

6′ Vidović glavom spušta Jeliću na lijevu nogu. Ovaj iz prve gađa vratnicu.

7′ Nova prilika za Jelića. Ovaj put glavom gađa vratara Banića na ubacivanje Puclina.

11′ Žuti da Silvi zbog starta s leđa na Čanađiji.

14′ Isključen je Vuco nakon starta na Jeliću na 17 metara. Napadač Slavena išao je sam prema golmanu.

15′ Karamarko trese gredu iz slobodnjaka. Kakva prilika!

17′ 1:0 SLAVEEENNNN!!! Jelić pogađa. Delić je odlično se ubacio s lijeve strane i centrirao na peterac gdje je napadač Slavena bez problema zatresao mrežu.

Slavlje nakon gola Jelića / Nikola Wolf

20′ Kakva prilika. Krstanović sam s 6, 7 metara glavom šalje loptu pored vratnice. Viktorija na vrata Rudeša.

27′ 1:1 Rudeš trese mrežu. Lisakovich vara obranu Slavena, ulazi u peterac iskosa, lomi Filipovića i pogađa za izjednačenje.

35′ Rudeš se osokolio s igračem manje nakon danog gola. Da Silva tuče s 30 metara no lopta odlazi previsoko.

37′ 2:1 SLAVEN OPET VODI! Puclin ubacuje u 16-erac u gužvu. Lopta ide na drugu vratnicu. U gužvi se najbolje snalazi Nowak koji pogađa u bliži kut glavom.

44′ Deliću žuti za potezanje Rudešovog igrača u kontri. Kraj prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme

46′ Izmjena za goste. Umjesto Kovačevića ulazi Barić.

49′ Puclin radi faul i sprječava kontru Rudeša. Dobio je žuti karton.

Trener Rudeša Ivković zbog suspenzije je “galamio” na igrače s tribine / Nikola Wolf

58′ Krstanović šalje prizemnu loptu iz teške pozicije no odlazi tik uz vratnicu.

70′ Dva brza žuta kartona Haliloviću i Menalu na sredini terena.

76′ Iz daljine se okušao i Lima no nije bio precizan.

77′ Krstanović odlično proigrava Menala. Ovaj ide pred golmana i nije znao što bi s loptom pa je pokušao dodati na drugu Limi. No učinio je to traljavo u noge braničima Rudeša.

86′ Slaven napada no završnica nije učinkovita.

90′ Gosti traže penal nakon navodnog igranja rukom Slavenaša. No, sudac to nije uvažio. Žuti je za protest dobio Štrkalj. Kraj utakmice. Slaven je pobijedio 2:1. U utorak Slaven igra kod Rijeke na Rujevici.

—————————————————————————————————————

SLAVEN BELUPO – RUDEŠ 2:1 (2:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek Apaš’. Gledatelja: 600.

SLAVEN BELUPO (4-4-2): Filipović – Karamarko, Nowak, Šarlija, Delić (od 73. Goda) – Puclin, Vidović, Čanađija, Menalo (od 83. Doležal) – Jelić (od 72. Lima), Krstanović. Trener: Ivica Sertić.

RUDEŠ (4-2-3-1): Banić – Šuto, Vuco, Smoljo, Rožman – Halilović, Da Silva (od 66. Pasariček) – Štrkalj, Juranović, Kovačević (od 46. Barić) – Lisakovič (od 77. Mrkonjić). Trener: Vladimir Balagović.

Sudac: Marko Matoc (Zaprešić). Pomoćnici: Pepur i Jakšić. Četvrti: Bionda. Delegat: Moslavac.

Strijelci: 1:0 Jelić (17), 1:1 Lisakovich (27), 2:1 Nowak (2:1).

Žuti kartoni: Delić, Puclin, Menalo, Krstanović, Šarlija (Slaven), Da Silva, Halilović, Štrkalj, (Rudeš). Crveni kartoni: Vuco (Rudeš, 14′)

Igrač utakmice: Jelić (Slaven Belupo).