1. HNL: Slaven poražen, sudac Mlakar dokazao da nam treba VAR

Nogometaši Ivice Sertića uoči gostovanja na Rujevici u 27. kolu Prve HNL, imali su tek četiri pobjede i 13 neodlučenih ishoda. Pobjedom u prošlom kolu na domaćem Apašu protiv posljednjeplasiranog Rudeša odmaknuli su se malo od kritične zone i sad im pretposljednja Istra “gleda u leđa” s osam bodova zaostatka.

Koprivničanci su protiv Rijeke istrčali u potpuno novom sastavu u odnosu na Rudeš. Nije bilo bočnih Gode, Delića i Karamarka, kao ni najboljeg napdača Krstanovića, dok je Bačelić Grgić i dalje ozlijeđen. U momčad se pak vratio Bogojević. Krenuli su u formaciji s tri stopera (Međimorec, Nowak i Šarlija), šest veznih (Puclin, Doležal, Čanađija, Vidović, Menalo i Bogojević) te isturenim Jelićem. Na golu i dalje Filipović ima prednost pred Markovićem. Dodajmo i kako je ovo treća zaredom utakmica u kojoj Sertić mijenja formaciju. Oba dosadašnja susreta ove sezone završila su remijem (2:2, 0:0).

Rijeka je krenula nešto ozbiljnije i pokušavala preko krila zaprijetiti golu Slavena. No, Koprivničanci su se dobro branili prvih desetak minuta. “Puklo” je u 14. minuti kad je Halilović s pet metara ostao sam no nasreću Filipović paradom skida loptu koja bi išla u gol da nije reagirao. Četiri minute kasnije Puljić je doslovno stajao na metar od gola. Bilo je teže promašiti cijeli gol nego ga pogoditi no i to mu je uspjelo nakon što mu je glavom dobacio suigrač.

Rijeka slavi prvi pogodak / HINA Miljenko KLEPAC/ua

Rijeka je povela u 21. minuti. Murić je lijevom lukavo s 18 metara poslao prizemnu loptu između dvojice Slavenaša. Prije toga Kvržić je bez problema prošao pored kapetana Šarlije. Slaven je imao šansu tek na polovici prvog dijela. Menalo je izveo slobodnjak, centrirao, no Nowak je bio prekratak na lopti. Nakon prvog dijela 61 posto loptu u nogama je imala Rijeka i sedam udaraca, a Slaven samo jedan.

U nastavku opasan Slaven. Najprije je Lima pokušao s vrha kaznenog prostora no udarac je bio preslab pa Sluga nije imao problem uloviti loptu. Zatim sudac Mlakar nije svirao očiti faul nad Menalom na 18 metara. U 52. minuti i najbolja prilika za Koprivničance. Lima je ukrao loptu obrani Rijeke, uposlio samog Menala koji s 14 metara promašuje čitav gol.

Međimorec u dvoboju s igračem Rijeke / HINA Miljenko KLEPAC/ua

Rijeka se oko 60. minute stabilizirala i primirila protivnika. U 64. Međimorec je tek pokušao nakon kornera, no nije bio precizan glavom.

Puljić je povisio na 2:0 u 69. minuti nakon Slavenove nonšalancije uz aut liniju. Igrač Rijeke ukrao je loptu gostima, ubacio u kazneni prostor gdje je Puljić nadskočio sve i glavom zabio za povećanje. Slaven je pokušao odgovoriti minutu kasnije preko Menala, no on opet promašuje čitav gol. Doduše bio je dosta iskosa, no ni to nije opravdanje.

U 82. minuti Menalo je dobio žuti za simuliranje u 16-ercu no snimka je pokazala da je bilo kontakta i da sudac ne bi pogriješio da je svirao penal za Slaven. Nije se sudac baš iskazao danas. VAR je, čini se, rješenje koje bi moglo otkloniti ovakve odluke. Bilo je to sve od utakmice. Slaven idući ponedjeljak kod kuće na Apašu dočekuje pretposljednju Istru. Utakmica se igra u 18 sati.