1. HNL: Slaven uzeo tri važna boda u Zaprešiću, sad dolazi Osijek

Slaven Belupo gostovao je u Zaprešiću u 31. kolu Prve HNL. Bila je to važna utakmica Farmaceutima koji još uvijek nisu osigurali ostanak u ligi. Pretposljednja Istra došla im je uoči ove utakmice, zahvaljujući remiju s Osijekom, na samo četiri boda zaostatka. No, dobrom igrom Farmaceuti su uspjeli pobijediti Inter i olakšati si zadnja četiri kola.

Sertić je ovaj put mogao računati na “veći” dio momčadi, koja je bila znatno oslabljena u posljednjoj utakmici protiv Dinama. Vratio se Krstanović, što je vrlo dobra vijest, no i dalje je momčad bez Bačelića Grgića, Bogojevića i Nowaka. Strateg momaka iz Miškinine krenuo je u formaciji 4-3-3. Na vratima Filipović, u zadnjoj liniji Iharoš, Međimorec, Šarlija i Goda, u sredini Čanađija, Vidović i Plantak te u vrhu napada Bongongui, Krstanović i Delić.

Dobro je krenulo za Slaven. Već u 6. minuti Goda je doveo Farmaceute u vodstvo 1:0. Krstanović je brzo izveo slobodan udarac iznenadivši obranu Intera. Goda je ostao sam pred vratarom domaćina Matkovića i znalački ga lobao. Utakmica u nastavku nije donijela ništa bitno, Slaven je možda bio nešto bliže golu, no bez opasnosti. Tako se i otišlo na odmor.

SRC Zapresic. Utakmica 31. kola 1. Hrvatski telekom nogometne lige, NK Inter – NK Slaven Belupo. Na fotografiji: Samir Toplak, Ivica Sertic. Foto: Ronald Gorsic / CROPIX

U nastavku loše vijesti za Slaven. Vidović je u jednom naizgled bezazlenom skoku na sredini terena dobio udarac u zraku i pao na leđa. Nasreću bio je spreman za igru. Ubrzo – Slavenova ovosezonska klasika. Goda je bio na lopti uz golaut, poigravao se umjesto da ispuca loptu, Bosec ju je ukrao iz nogu i dodao Tsonevu u kaznenom prostoru. Ovaj je ljevicom iznenadio Filipovića na krivoj nozi i izjednačio za Inter 1:1.

Tri minute kasnije Slaven je iznenadio Interovu obranu. Krstanović dodaje Bongonguiju u 16-ercu, ovaj vidi Čanađiju koji se ubacuje u sredinu i dodaje. Veznjak Slavena s 15 metara pogađa gornji desni kut nemoćnog Matkovića za 1:2. Velika sreća za Slaven u 60. minuti. Plantak centrira duboko na Delića, koji se oslobađa braniča i prizemno ljevicom posprema loptu u mrežu Intera za 1:3.

SRC Zapresic. Utakmica 31. kola 1. Hrvatski telekom nogometne lige, NK Inter – NK Slaven Belupo. Na fotografiji: Aleksandrov Borislav Tsonev, Zvonimir Sarlija, Ivan Filipovic. Foto: Ronald Gorsic / CROPIX

Do kraja se rezultat nije mijenjao. Slaven je uzeo tri važna boda na gostovanju u Zaprešiću. Do kraja prvenstva ostala su još četiri kola, a Slaven u idućem 5. svibnja (16.30) kod kuće dočekuje trećeplasirani Osijek.