1. HNL: Slavenu novi remi, Drožđek poništio Limin gol s bijele točke

Nogometaši Slaven Belupa ugostili su danas u ovo kišno popodne igrače Lokomotive, u 34. kolu Prve HNL. Na kraju, Slaven i Lokomotiva odigrali su fer, 1:1. Sertić nije mogao računati na poveći broj igrača, ozlijeđeni su i operirani Čanađija i Krstanović, ozljede vuku i Bačelić Grgić, Bongongui, Zirdum i Jelić, dok je Vidović na ‘hlađenju’ zbog tri žuta kartona.

U prvom dijelu nije bilo nešto od igre, lagana inicijativa zagrebačke Lokomotive i tek po jedna izgledna prilika s obje strane. Najprije su gosti preko Kastratija pogodili vratnicu, nakon vrlo nespretnog vraćanja lopte unatrag Delića. Potom je Lima bio nekoliko centimetara prekratak na izvrsno dodavanje Delića.

U nastavku nešto bolji Slaven i odmah gol. Jakić je igrao rukom u svom kaznenom prostoru prilikom ubačaja iz kuta. Lima je u 49. minuti bio precizan s bijele točke i doveo Farmaceute u vodstvo 1:0. Nekoliko trenutaka kasnije i Delić je bio u prilici, no njegov udarac iz voleja golman Lokomotive obranio je nogom. Jakić je Lokosima trebao donijeti gol u 58. minuti no iz blizine je pogodio ravno u Filipovića koji izbija loptu. U 73. Drožđek nas je iznenadio skok volejom nakon ubačaja iz kuta no lopta je nasreću po Slaven prohujala pored vratnice.

Zato je pogodio u 75. minuti. Ostao je sam malo iskosa na 16-ak metara. Iz prve je pogodio suprotne rašlje i doveo Lokose do 1:1. Rezultat se nije mijenjao do kraja.

Sljedeću utakmicu Slaven Belupo igra kod Rudeša za pet dana. Susret je na rasporedu 20. svibnja u 18 sati. Nakon toga, posljednje kolo ove sezone odigrat će pred domaćim navijačima, najvjerojatnije 26. svibnja u 19 sati. Protivnik će im biti Rijeka.