1. HNL: Slavenu novi šok poraz kod Gorice, a sad dolazi Dinamo

Nogometaši Slaven Belupa, nakon još jedne šokantne utakmice u Koprivnici, gdje su u prošlom kolu u zadnjim minutama prosuli 3:1 i s Istrom odigrali 3:3 – gostovali su danas u Gorici.

Domaći su uoči ovog dvoboja imali čak 16 bodova prednosti (42), dok je s druge strane Slaven ubilježio tek njih 26. S obzirom na tek četiri pobjede u 28 kola i nije tako loše, a “zahvaliti” treba na nevjerojatnih 14 remija, daleko najviše od svih prvoligaša. Dodajmo i kako su Gorica i Slaven u prvom dijelu sezone u Velikoj Gorici igrali 3:3.

Trener Sertić nije mogao računati na kartonirane Šarliju i Vidovića, dok su Bačelić Grgić, Jelić i Bogojević i dalje ozlijeđeni. Kod Gorice iznenađenje je bilo što je Zwolinski počeo s klupe.

Farmaceuti su poveli u 9. minuti 0:1. Karamarko je ubacio visoku loptu u kazneni prostor Gorice. Goričan Marina je nespretno glavom izbio loptu ravno na noge Krstanoviću. Ovaj iz prve gađa u suprotni donji kut nemoćnog Kahline. U 14. minuti Puclin je prošao dvojicu i trebao matirati Kahlinu, no s dva, tri metra blizine promašuje čitav gol.

Gorica je kaznila preko Ndiayea u 22. minuti i izjednačila na 1:1. Pomutnja u redovima Slavena, dosta neodlučnosti, stativa, odbijanci i loša reakcija Filipovića nakon udarca Mathieaua. Napadač Ndiaye je iskorstio poglede Slavenaša za loptom i pogodio iz blizine. U 33. minuti kapetan Delić nepotrebno povlači Mathieaua u kaznenom prostoru, dobiva žuti i sudac Zebec pokazuje na bijelu točku. Lovrić je siguran i Gorica vodi 2:1.

Na fotografiji slavlje igrača Gorice. foto HINA/ Lana SLIVAR DOMINIĆ/ ml

Ndiaye je bio blizu novom golu no nije dobro reagirao na odlično ubacivanje Čabraje. Zato je Dvorneković zabio nekoliko trenutaka kasnije nakon što mu je Delić doslovno dao loptu na sredini terena. Dvorneković se sjurio, Slavenaši ga nisu mogli pratiti i samo je potkopao loptu i prevario Filipovića. Gorica vodi 3:1, a tek je prvo poluvrijeme.

U nastavku u 51. minuti Čabraja je ušao u kazneni prostor Slavena i uputio centaršut u peterac, Plantak je uklizao i zamalo zabio autogol. Filipović je uspio izbiti u korner. Lovrić pogađa gredu iz daljine u 55. minuti.

Utakmica 29. kola Prve HNL Gorica – Slaven Belupo. foto HINA/ Lana SLIVAR DOMINIĆ/ ml

Gorica napada no Slaven pogađa za 3:2. Dolček u 61. minuti ubacuje Doležalu u 16-erac, ovaj proslijeđuje Limi koji iz blizine trese mrežu. Samo minutu ranije Sertić je u igru ubacio Dolčeka i Doležala. U 71. minuti dobra prilika za Slaven. Slobodnjak na 18 metara, no Krstanović pogađa u glavu Lovrića u živom zidu.

Lovrić u 76. minuti prolazi po lijevoj i ubacuje Zwolinskom. Napadač Gorice je pucao no Filipović mu je blokirao udarac. S druge strane kontra. Dolček ulazi u kazneni prostor Gorice, branič domaćih drži ruku na leđima i ometa Slavenaša koji promašuje čitav gol. Sudac Zebec nije vjerovao da je to dovoljno za bijelu točku.

U 86. minuti – kakav udarac Krstanovića za 3:3. Lima glavom spušta suigraču koji lijevom trese mrežu s 10-ak metara od gola. Mladen minutu kasnije dobiva žuti za simuliranje prekršaja za kazneni udarac. Zwolinski u 90. minuti vara Slavenovu obranu i Filipovića i dovodi svoju momčad do šokantne pobjede.

Za kraj, znate li kad je Slaven zadnji put pobijedio u gostima? Bilo je to 23. travnja prošle godine u Vinkovcima kod Cibalie. U sljedećem 30. kolu u Koprivnicu na Apaš dolazi Dinamo. Utakmica se igra u 19 sati.

Gorica – Slaven Belupo 4:3 (0:1)

Velika Gorica – Gradski stadion. Gledatelja: 1000. Sudac: Zebec (Cestica). Pomoćni: Modrić (Zagreb) i Novosel (Valpovo). Četvrti: Lovrić (Đakovo). Delegat: Čalić (Marčana).

Gorica (4-2-3-1): Kahlina – Mtchedlishvili, Čagalj, Jovičić, Čabraja – Marina, Suk – Mathieu (od 88. Ljubisavljević), Dvorneković (od 65. Maslowski), Lovrić – Ndiaye (od 73. Ndiaye). Trener: Jakirović.

Slaven Belupo (4-4-2): Filipović – Karamarko, Nowak (od 85. Mladen), Međimorec, Delić – Puclin, Čanađija, Plantak (od 60. Doležal), Menalo (od 60. Menalo) – Krstanović, Lima. Trener: Sertić.

Strijelci: 0:1 Krstanović (9), 1:1 Ndiaye (22), 2:1 Lovrić (33), 3:1 Dvorneković, 3:2 Lima (61), 3:3 Krstanović (86), 4:1 Zwolinski (90).

Žuti kartoni: Čagalj, Suk (Gorica), Delić, Puclin, Doležal, Mladen, Krstanović (Slaven Belupo).

Igrač utakmice: Krstanović (Slaven).