1. HNL: Splićani rutinski protiv Slavena, Sertićevi momci prokockali šanse

Hajduk i Slaven Belupo upravo su odigrali 33. kolo Prve HNL u Splitu pred 15.000 gledatelja. Splićani su na kraju slavili 2:0, iako je Slaven imao nekoliko izglednih prilika za gol.

Farmaceutima ova utakmica osim prestiža i nastavka pozitivnog niza nije značila mnogo, barem ne toliko koliko domaćinu. Splitski Bili bore se za plasman u Europu iduće sezone i sve osim pobjede nije ih zadovoljavalo. Uoči susreta s Koprivničancima bili su na četvrtom mjestu s istim brojem bodova kao i treći Osijek (53), dok im je za leđa puhala Gorica s istim brojem bodova, ali utakmicom više. Uz ovo, do kraja su još tri kola i bit će u svakom slučaju zanimljivo ovoj trojci iz vrha lige.

Na fotografiji: Ivica Sertić. Foto: Tom Dubravec / CROPIX

Sertić na Poljudu nije mogao računati na dva ponajbolja igrača, Čanađiju zbog kartona i Krstanovića zbog ozljede. Dobrim igrama u posljednja dva kola, i s dvije pobjede, ostanak je osiguran pa njihov izostanak neće teško pasti klubu iz Miškinine. Kako dulje vrijeme nema Jelića, a Mendy je izvan stroja, priliku od prve minute zaslužio je u vrhu napada Lima.

Slaven je trebao povesti već u 6. minuti. Bongongui je ukrao loptu i krenuo u kontru. Odlično je vidio ulaz Puclina koji jedan na jedan gađa slabo, a Posavec izbija u korner. Priliku u 10. minuti imao je i Međimorec. Naletio je glavom na ubačaj iz slobodnjaka no Posavec je pokrio svoj bliži kut. Uzvratio je u 14. Caktaš na drugoj strani no Filipović je na mjestu. Plantak je u 19. pucao iz daljine, no i ovaj put vratar Hajduka bio je na mjestu.

Na fotografiji: Mijo Caktaš i Vinko Međimorec. Foto: Tom Dubravec / CROPIX

U 30. minuti nova velika prilika za Slaven. Bongongui je opet proigrao, ovaj put Limu koji ide prema golmanu, malo iskosa. Umjesto po zemlji opalio je poluvisoku i Posavec je skinuo udarac. Do kraja prvog dijela nije bilo izglednijih prilika, a Slaven može žaliti za dvije izgledne prilike, prvu Puclina i potom Lime.

foto HINA/ Mario Strmotić/ ms

I kako to inače biva, ne zabiješ – dobiješ. Međimorec je dvaput loše reagirao, lopta je došla do Jradija na 15-ak metara iskosa, a ovaj iz prve cilja i pogađa suprotan kut za 1:0.

Loša vijest stigla je nekoliko trenutaka kasnije. Zirdum se ozlijedio u svom 16-ercu prilikom jednog Hajdukovog napada i morao je iz igre. U 66. minuti Jairo je povisio na 2:0 nakon jedne polukontre. Bio je prilično iskosa, no dobro je naciljao suprotan kut.

Slaven Belupo je u 89. minuti imao novu priliku preko Nowaka, no i njegov je udarac Posavec vršcima prstiju podigao u prečku i spasio gol. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

HAJDUK – SLAVEN BELUPO 2:0 (0:0)

SPLIT – Poljud. GLEDATELJA: 15.000. Sudac: Vučković (Zagreb). Pomoćni: Crnčić (Vrbovec) i Zobenica (V. Gorica). Četvrti: Čuljak (Zagreb). Delegat: Stanković (Zagreb).

HAJDUK (4-4-2): Posavec – Tudor (od 46. Gyurcso), Ismajli, Borja Lopez, Bradarić (od 88. Fomitschow) – Jurić, Nejašmić, Jradi, Hamza – Caktaš (od 89. Palaversa), Jairo. TRENER: Oreščanin.

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Filipović – Zirdum (od 56. Nowak), Međimorec, Šarlija, Delić – Doležal, Vidović, Plantak – Bongongui (od 71. Bogojević), Lima (od 81. Mladen), Puclin. TRENER: Sertić.

STRIJELCI: 1:0 Jradi (51), 2:0 Jairo (66). ŽUTI KARTONI: Jairo, Ismajli (Hajduk), Vidović, Puclin (Slaven). IGRAČ UTAKMICE: Jradi (Hajduk).