Intervenirala i policija nakon dramatične pobjede Križevčana kod Varteksa

U petom kolu 3. hrvatske nogometne lige Nk Radnik iz Križevaca osvojio je važna tri boda na gostovanju kod uvijek neugodne ekipe Nk Varteks iz Varaždina. Krajnji rezultat bio je 2:3, a cijela utakmica protekla je uz puno nervoze, da bi nakon utakmice došlo i do sukoba pa je intervenirati morala policija kako bi suci i delegati utakmice mogli sigurno napustiti stadion.

Prvu ozbiljnu priliku na utakmici imali su domaćini kada je Josip Golubar zatresao prečku, a par minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za Radnik kojeg je sigurno realizirao Mihael Mladen. Ubrzo nakon početnog pogotka, Varteks je ostao s igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Fran Kukec. Bez obzira na igrača manje, Varteks je s dva pogotka Tihomira Šoštarića poveo 2:1.

Ipak, novi trener Radnika, Dražen Kemenović odlično je pogodio sa izmjenama pa je tako u 46. minuti u igru ušao Mihael Babić koji je zabio za izjednačenje 2:2 u 74. minuti da bi u 87. minuti u igru ušao i Matija Dimović koji je u 90- oj minuti postavio i konačnih 2:3.

Treba spomenuti kako je Varteks četiri minute prije kraja ostao i bez drugog igrača na terenu jer je iz igre isključen Lovro Težački, a na poluvremenu utakmice isključen je i domaći predstavnik kluba radi psovanja sudaca u ulasku u službene prostorije.

Cijela utakmica protekla je tako uz puno nervoze na terenu, ali i na tribinama gdje su domaći igrači tijekom cijele utakmice neprimjereno skandirali, a bilo je i ‘bakljade’. U 80. min navijač koji je priredio bakljadu ušao je na atletsku stazu oko dva metra do drugog pomoćnog koji se povukao na teren te je nakratko zaustavljena igra. Nakon utakmice suci nisu mogli s terena za igru oko 10 minuta jer su domaći navijači došli do ograde kod izlaska radi čega je bila pozvana i policija koja je osigurala siguran odlazak sudaca iz Varaždina.