3. ŽNL Ludbreg: Poljanec sa šest golova razmontirao Strugu

U derbiju za vrh tablice 3. županijske nogometne lige središta Ludbreg, Poljanec je u subotu na domaćem terenu i više nego uvjerljivo pobijedio ekipu Struge –Rovokop. Domaćini su bili iznimno raspoloženi te su lakše od očekivanog goste ispratili sa čak šest pogodaka u mreži.

Od samog starta utakmica je bila jednosmjerna ulica, a gosti kojima na ruku nisu išli ni izostanci zbog kartona i ozljede koje ih muče. Prvi gol na utakmici stigao je na samom otvaranju jer je već u 4. minuti precizan bio Dragan Rajh. Gosti se nisu ni oporavili od ranog gola, a na 2:0 je u 17. minuti povisio Mario Novak. Ovim se rezultatom otišlo na predah, a drugo poluvrijeme bilo je još sadržajnije.

Samo šest minuta nakon početka drugog dijela na 3:0 povisio je David Rog, a onda su gosti pomalo i odustali od utakmice pa su do kraja susreta još tri lopte našle put do mreže Stružana. Najprije je u 59. minuti dvostruki strijelac postao Mario Novak, za 5:0 zaslužan je Mihael Mraz koji je pogodio u 72. minuti, a za konačnih velikih 6:0 precizan je bio Filip Fleten pet minuta prije kraja utakmice.

U ovoj je ligi do kraja ostalo pet kola, a za prvaka se vodi mrtva utrka u kojoj teoretske šanse još uvijek ima čak pet klubova iako su se kao glavni favoriti nametnuli upravo Poljanec i Lunjkovec. U idućem kolu za Poljanec slijedi možda i ključno gostovanje u Kapeli kod Poljoprivrednika što će im do kraja uz domaću utakmicu protiv Bukovčana 27 biti najveći ispit, dok će Struga- Rovokop ugostiti Mladost iz Svetog Petra u utakmici koju moraju pobijediti ako žele ostati u konkurenciji za vrh tablice. Nakon te utakmice slijede im još dva derbija protiv Poljoprivrednika kod kuće i u gostima kod Bukovčana 27 pa bi situacija mogla biti jasnija na kraju mjeseca dva kola prije završetka prvenstva.

Zoran Ivančok, trener Poljanca:

– Iskoristili smo sve prilike koje smo imali, sve se posložilo i sve nam je išlo. Mogu čestitati svojim dečkima koji su kontrolirali cijelu utakmicu i nadam se da smo nakon dosta problema dobili potreban mir u ekipi i da idemo prema svom cilju u zadnjih pet utakmica.

Renato Štefanek, trener Struge- Rovokop:

– Krivo smo ušli u utakmicu od samog starta, primili brzi gol, a poklopilo se da smo ušli oslabljeni za dva igrača koji su imali kartone, na to nam se dogodilo nekoliko ozljeda i ako uzmemo u obzir kratku klupu sve skupa je ispao velik poraz. Sada moramo do kraja prvenstva probati odigrati što bolje i uzeti čim više bodova.

POLJANEC 6 (2)

STRUGA – ROVOKOP 0 (0)

POLJANEC: Cepanec, Novak (od 78. Jakopčić), Mikulić (od 68. Kos), Fleten, Balaić, Rog M. (od 68. Horvat), Mraz (od 78. Premužić), Bobetić, Govedić, Rog D., Rajh (od 78. Obad) TRENER: Zoran Ivančok

STRUGA – ROVOKOP: Okić, Bačani, Golenja, Bahat (od 60. Novak), Petrošanec, Karabojec, Štefanec V., Ledinko, Marčec, Funtek (od 75. Cvetko), Štefanec F. (od 44. Vadjun). TRENER: Renato Štefanek

POLJANEC – Igralište Poljanec. SUDAC: Kruno Ratković (Ljubešćica). STRIJELCI: 1:0 Rajh (4), 2:0 Novak (17), 3:0 Rog D. (51), 4:0 Novak (59), 5:0 Mraz (72), 6:0 Fleten (85). ŽUTI KARTONI: Mikulić (45+1) – Poljanec, Golenja (37) – Struga – Rovokop.