Atletika: Lovrinović osvojila dva zlata, Mirko istrčao 350 kilometara!?

U Varaždinu je protekle subote održano pojedinačno prvenstvo HALS-a za limače i limačice na kojem je Dora Lovrinović bila najuspješnija koprivnička atletičarka osvojivši zlatne medalje u disciplinama skoka u dalj i na 60 m, dok je sa štafetom osvojila srebro. Kod limačica rođenih  2011. godine osvojena su dva zlata, i to Tija Požgaj na 60 m i Iva Mikuklec u bacanju vortexa. Limač Petar Slavinić osvojio je zlato u vortexu i broncu na 60 m kod limača rođenih 2010. godine. Nastupili su još i Krsto Blažinec, Vedran Rašan i Niko Karas.

Također, u Zaprešiću je održano Pojedinačno i ekipno PH u cestovnom trčanju u kojem je sudjelovao član Atletskog kluba Koprivnica Oliver Orešić. Orešić je utrku završio za 34 minute i 10 sekundi zauzevši 25. mjesto i 13. mjesto u kategoriji te je postigao svoj osobni rekord na 10 km.

Križevčani sjajni u Sarajevu

Križevački su atletičari proteklog tjedna nastupili na međunarodnoj završnici Sportskih igara mladih u Sarajevu te donijeli medalje u Križevce. Mladi su trkači članovi Atletskog kluba Križevci, a svoja su odličja primili na svečanom proglašenju najboljih sportaša. Klara Rađa osvojila je drugo mjesto, a Karmen Maksić treće u utrci djevojčica kod 2011. godišta i mlađe. Petar Kuzmić osvojio je treće mjesto u utrci dječaka 2009. godišta i mlađi… Njihova je trenerica Anja Šimunčić.

Mirku Antoljaku peto mjesto

Mirko Antoljak, ultramaratonac iz Virja, ostvario je novi veliki uspjeh. Neuništivi Mirko istrčao je petodnevni ultramaraton od Zagreba do Vukovara i osvojio peto mjesto. Na startu je bilo 17 ultramaratonaca, a do cilja je stiglo njih sedam. Dužina je bila čak 350 kilometara pa je sam uspjeh to što je Mirko stigao do cilja te još jednom potvrdio da nema ultramaratona koji ne može istrčati.