Bajalica: Igrali su tragično, “operite” ih

Nogometaši Tehnike-Koprivnice odigrali su jučer, u nedjelju, prvu utakmicu u povijesti novoosnovanog kluba koju nažalost neće pamtiti po dobrome. Gradski županijski drugoligaš Močile porazio ih je 1:0. Da stvar za Tehniku-Koprivnicu bude gora, Močilani su igrali bez šest igrača i trenera, a gol odluke postigao je Alen Gregurić, koji u klubu zbog posla u Njemačkoj igra samo povremeno. Gregurić je u županijskom nogometu vrlo dobro poznat, no svi znaju kako je ipak riječ o vrsnom golmanu. Da je itekako spretan kao igrač pokazao je u 83. minuti.

Predsjednik Močila Zvonimir Markač, koji je u odsutnosti trenera Ogrizovića vodio momčad na utakmici, uveo ga je tri minute prije toga u igru, a Gregurić će ostati upamćen kao prvi igrač koji je porazio novi klub Tehniku-Koprivnicu nakon spajanja tih dvaju klubova. Porazom itekako nije bio zadovoljan predsjednik Tehnike-Koprivnice Igor Bajalica.

– Igrali su tragično, “operite” ih samo. Močile su bile izvanredne, prvo poluvrijeme su se povukli, drugo igrali bolje, a mi smo tako loše stajali na terenu, užas – ojađen je bio Bajalica. Nogometaši Tehnike-Koprivnice u srijedu igraju u Virju protiv Podravca od 18.30, a u nedjelju u Ferdinandovcu. Predsjednik Močila Zvonimir Markač bio je zadovoljan. – Taktički smo se povukli i preko polukontri i kontri priprijetili. Zadovoljan sam što smo ostali na okupu.

Iz kluba je otišao samo Roko Marović, a stigli su Matija Posavec iz Sloge, junior Bratstva Matej Posavec, Luka Šapina iz Selnice Podravske te Mario Sertić iz Miklinovca. Što se tiče naših ciljeva, prošlu sezonu završili smo četvrti, a sportski želimo biti bolji od toga. Liga je jaka, ali želimo se boriti za prva tri mjesta. Ako nam se ukaže prilika, i za samo prvo mjesto – rekao je predsjednik Močila Zvonimir Markač.