Bednja pobjednik kupa: Ludbrežani na domaćem terenu poraženi od četvrtoligaša

Kup natjecanje još se jednom pokazalo nesretnim za favorite na papiru pa su tako danas nogometaši ludbreške Podravine na svom terenu poraženi u finalu kupa Varaždinske županije rezultatom 0:1. Bolji od njih bili su nogometaši Bednje iz Beletinca koji su imali razloga za veliko slavlje nakon 90 minuta utakmice.

Iako je subotnja pobjeda Podravine od 5:0 u prvenstvu protiv križevačkog Radnika dala nagovještaj da ludbrežani spremni i u dobroj formi čekaju utakmicu za trofej kupa, današnje stanje na terenu je bilo drugačije. Iako se Bednja natječe u 4. nogometnoj ligi, odnosno jednom rangu niže od nogometaša Podravine, u većini današnje utakmice to se na terenu nije primijetilo.

Bednja je od starta krenula hrabro i odlučno te pokazala zašto je vodeća momčad svoje lige. Na kraju je kao nagrada stigao pobjednički pogodak u 75. minuti, a strijelac je bio Filip Holi. Nakon primljenog gola, Podravina je preuzela inicijativu i krenula po izjednačenje pa se tako većina akcije posljednjih desetak minuta događala u šesnaestercu Bednje, no gosti su zadržali praznu mrežu. Treba napomenuti da je Bednja cijelu utakmicu odigrala bez zamjene pa ostaje pitanje kako bi završilo da je Podravina ranije pritisnula i odigrala malo hrabrije.

Na kraju treba napomenuti i da su obje ekipe ostvarile plasman u pretkolo hrvatskog Kupa.

PODRAVINA       0 (0)

BEDNJA               1 (0)

PODRAVINA: Kovačić, Šmrček, Fajt (od 62. Banec) , Tkalčić (od 88. Vuk) , Golub, Zadravec (od 88. Kranjec), Sambolec, Jadanić , Tomašković (od 85. Dumbović), Golubar, Horvatinović (od 85. Žuti), TRENER: Velimir Špikić

BEDNJA: Medved, Puškadija, Bosilj, Daševci, Holi, Mašić, Herceg, Đurin, Kulji, Šincek, Bregović. TRENER: Saša Paska.

LUDBREG – Igralište Ludbreg. SUDAC: Mario Zebec (Varaždin). POMOĆNICI: Stolnik i Fajfarić. STRIJELCI: 0:1 Holi (75). ŽUTI KARTONI: Šmrček (15), Banec (74) – Podravina, Holi (17), Daševci (72), Herceg (80) – Bednja.