BERA BERA – PODRAVKA V. 32:26 Težak poraz u Španjolskoj, vrlo loše europsko izdanje Podravke

Prvo mjesto daje status nositeljica i načelno lakšeg protivnika u nastavku natjecanja

Autor: podravski.hr — 03.02.2019. / 13:27 Sport

Nikola Wolf / Prva utakmica u Koprivnici završila je s tri razlike za Podravku

Nakon otrježnjujućeg poraza u nacionalnom prvenstvu od Lokomotive, rukometašice Podravke Vegete otputovale su u španjolski San Sebastian kako bi odigrale 5. kolo Kupa EHF-a protiv Bera Bere.

RK Podravka / Podravkašicama je trebao bod za potvrdu prvog mjesta

Podravkašice su dobrim ranijim igrama i pobjedama osigurale prolaz u četvrtfinale, a za prvo mjesto trebao im je barem bod kako bi u posljednjem kolu kod kuće dočekale danski Nykobing bez živciranja. Prvo mjesto daje status nositeljica i načelno lakšeg protivnika u nastavku natjecanja.

Podravka je krenula mnogo bolje i uhvatila Bera Beru na spavanju. Povele su nakon 10 minuta 3:6, no izgubljena lopta i potom koraci u drugom napadu Milošević vraćaju Španjolke na 5:6, a zatim i izjednačenje. Zatim u napadu griješi i Yezhykava i Bera Bera dolazi u vodstvo 7:6 i potom nakon neuspješnog našeg napada 8:6. Nakon 20 minuta Bera Bera vodi 10:8. Podravkašice se muče u napadu pa je morala ući Chigirinova.

RK Podravka / Rukometašice su imale podršku s tribina

Holešova iz kontre izjednačuje u 24. minuti na 10:10, a u vodstvo ne dolaze iako je Milosavljević bila sama pred De Arrudom. Odlična obrana. Sans to kažnjava iz kontre i dovodi u vodstvo Bera Beru 11:10. Uzvraća Ikhneva. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 13:12 za Bera Beru. Podravka je fulala previše šutova. Milosavljević je imala tek jedan gol u pet pokušaja. Najviše je zabila Holešova, četiri.

Prvi gol u nastavku Bera Bera zabila je iz sedmerca za 14:12. Španjolke igraju vrlo pokretnu i duboku obranu 5-1, nerijetko izlaze i s dvije igračice i tu Saračević zasad nema rješenja. Nakon četiri minute nastavka sad je 15:12 za domaćice. Saračević zove time out nakon gola Etxeberrije za 16:12. Domaća vratarka je na čak 52 posto obrana. Prvi gol Podravka daje nakon šest minuta, Debelić smanjuje na minus tri. Nakon velike obrane Risović Podravka kreće u kontru i Debelić postiže još jedan gol za 16:14. Debelić krade još jednu loptu i otvara kontru za Holešovu. 16:15!

Podravka opet propušta, Španjolke odlaze na 22:17 u 44. minuti. Ikhneva napokon zabija u 46. minuti. Pridodaje se Milosavljević za minus tri 22-19. Igramo obranu 5-1. Ećimović s klupe brani sedmerac Cardoso, a potom i Risović čistu kontru. Nažalost Bera Bera se ne da, pet minuta prije kraja je 28-22.

Susret je završio pobjedom Bere Bere 32:26. (ib)

BERA BERA – PODRAVKA VEGETA 32:26 (13:12)

SAN SEBASTIAN – Polideportivo Jose A. Gasca. GLEDATELJA: 2000. SUCI: Argyridis i Mouttas (Cipar). DELEGAT: Caillet (Francuska).

BERA BERA: Arrojeria, Castellanos, De Arruda, Sans Serra, Teres, Ezkurdia, Menendez, Karsten, Etxeberria, Zugarrondo, Azurmendi, De Castro, Berasategui, Rodriguez, De la Vega, Arderius. TRENER: Alvarez.

PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Risović, Ećimović, Turk, Zadravec, Holešova, Karlovčan, Džono, Debelić, Chigirinova, Andrašić, Popović, Milošević, Milosavljević, Ikhneva, Yezhykava. TRENER: Saračević.