Bolji od Kunovčana: Imbriovčani potvrdili naslov prvaka

Dva kola prije kraja prvenstva nogometaši Borca iz Imbriovca potvrdili su naslov prvaka Prve ŽNL pobijedivši u derbiju sezone glavnog konkurenta, kunovečko Bratstvo 3:1. Momčad Zlatka Andrašića tako je još jednom pokazala svoju dominaciju u županijskim okvirima i potvrdila se najuspješnijom u povijesti natjecanja.

Sama utakmica ponudila je dva različita poluvremena; prvo, u kojem su obje momčadi bile ravnopravan protivnik i drugo u kojem su Imbriovčani pokazali zašto su najbolja momčad lige. Već u 13. minuti domaćini su neočekivano dobili prigodu doći u vodstvo kada je Hiržin rukom bacio loptu točno do Valenta koji je s ruba šesnaesterca pogodio vratnicu. Kunovčani su lijepo kombinirali na sredini terena te u 35. minuti preko Palića i Slijepčevića kreirali stopostotnu prigodu, no Tizaj je bravuroznom reakcijom spasio svoju mrežu.

U drugom poluvremenu kao da su nogometaši Borca ubacili u višu brzinu koju momčad Dejana Zrinskog više jednostavno nije mogla pratiti. Kovač je u 52. minuti uputio povratnu loptu s lijevog boka u kazneni prostor gdje je Ivandija lukavo propustio kroz noge, a Lončarić ne odveć snažnim prizemnim udarcem iznenadio Hiržina. Tri minute kasnije gosti su ponovno kapitulirali kada je Ivandija majstorski podvalio loptu Škari, a isti prebacio istrčalog vratara Bratstva za 2:0. U tim su trenucima Imbriovčani dominirali terenom, a gosti praktički nestali s travnjaka, što je ubrzo rezultiralo i trećim zgoditkom Borca. Najraspoloženiji igrač domaćina Kovač iz ravnoteže je na rubu kaznenog prostora lakoćom izbacio svog čuvara te potom ljevicom pogodio donji lijevi kut vratara gostiju.

Kada su malo došli do zraka, nogometaši Bratstva preko svog najboljeg strijelca Blaževića uspjeli su postići počasni pogodak i barem malo ublažiti poraz za kojim prema svemu prikazanom u ovoj utakmici nemaju zašto žaliti jer su jednostavno izgubili od bolje momčadi. Kunovčani su svoje izglede za naslov prvaka izgubili u „malim“ utakmicama koje su Imbriovčani redovito rješavali u svoju korist i tako osvojili trofej kojega mogu i „poduplati“ ako u finalu županijskog Kupa ove srijede svladaju Križevce. (ss)

BORAC     3 (0)

BRATSTVO   1 (0)

BORAC: Tizaj, Buzina, Valent (od 46. Ivandija), Grabar, Kovačić, Krušelj, Kovač (od 75. Bistrović), Lončarić (od 84. Harači), Vuk, Škaro (od 59. Fajdić), Pjetri. Trener: Zlatko Andrašić.

BRATSTVO: Hiržin, Rogač, Ferenčina (od 68. Nikolić), Palić (od 56. Meštrović), Pajk, Bačani, Slijepčević, Bakran, Gudek, Arko (od 46. Blažević), Krčalić. Trener: Dejan Zrinski.

IMBRIOVEC – Igralište Veliki vrt. SUDAC: Mario Brunec (Koprivnica). POMOĆNI: Plantak i Iveljić. STRIJELCI: 1:0 Lončarić (52), 2:0 Škaro (55), 3:0 Kovač (63), 3:1 Blažević (81). ŽUTI KARTONI: Krušelj (12), Buzina (70), Kovač (72), Ivandija (85), Vuk (88) – Borac. IGRAČ UTAKMICE: Vedran Kovač (Borac).

Zlatko Andrašić (trener Borca):

U proljeće smo se digli i iskoristili slabosti prvenstveno Ivančana koji su imali veliku prednost. Možda je ključan trenutak u osvajanju naslova bio preokret u Hlebinama, no svejedno želim čestitati svojim igračima na odličnim predstavama u prvenstvu kao i u Kupu, gdje smo došli do finala.

Dejan Zrinski (trener Bratstva):

Nakon današnjeg susreta nameće se pitanje jesmo li mi pravi, odnosno jesmo li dorasli borbi za naslov prvaka. Borac je potpuno zasluženo pobijedio u ovoj utakmici, na čemu im čestitam kao i na ukupnom naslovu prvaka. Mi se moramo konsolidirati i pokušati ostvariti plasman u top tri ekipe do kraja prvenstva.