Cveleova Mladost uzela sva tri boda: Kloštrani iskoristili pad domaćih

Mladost iz Kloštra Podravskog u subotu je priredila iznenađenje i osvojila puni plijen na gostovanju kod favorizirane Tehnike-Koprivnice. U susretu 20. kola četvrtoligaškog natjecanja gosti su pod vodstvom iskusnog trenera Ranka Celiščaka – Cvelea preokretom osvojili vrijedna tri boda pogocima Marka Matančića i Stjepana Kovačića, dok je strijelac vodećeg pogotka za domaće bio bivši član Mladosti Petar Ježić.

Tehnika-Koprivnica povela je u 8. minuti. Nakon prodora Lovkovića po desnoj strani Ježić je dobio loptu na lijevoj strani terena, ušao u kazneni prostor i poentirao ispod istrčalog vratara Mladosti.

U 21. minuti Nikolićev udarac iz blizine odlično je obranio Kirin, a odbijenu loptu Jendrašić je poslao iznad grede. Lovković je u 25. minuti s ruba kaznenog prostora poslao loptu u ruke vratara Mehmedija.

Izjednačenje je stiglo u 28. minuti kad je Matančić iz slobodnog udarca krasno pogodio gornji lijevi kut nemoćnog vratara Kirina.

U drugom poluvremenu gosti su preuzeli inicijativu, domaćin je pao i to se osjetilo na terenu. Veliku priliku za goste u 58. minuti nije iskoristio Kovačić, tukao je iznad grede, dok je u 69. Radotović pokušao s 25 metara, ali nije bio precizan. U 70. minuti Radotović je proigrao Lovkovića čiji je pokušaj zaustavio gostujući vratar.

Pogodak odluke pao je u 87. minuti. Nakon gužve pred domaćim vratima, Kovačić je glavom poentirao. Suci su priznali pogodak, a predstavnici domaće momčadi najavili su prigovor na suđenje jer smatraju da lopta u toj situaciji nije punim obujmom prošla crtu. Priliku za izjednačenje imao je Šantek u 88. minuti, tukao je glavom nakon ubačaja iz prekida, ali je lopta otišla iznad grede. (gčm)

TEHNIKA-KOPRIVNICA     1 (1)

MLADOST (KP) 2 (1)

TEHNIKA-KOPRIVNICA: Kirin, Hlevnjak (od 46. Azenić), Sabol, Maurović, Ernečić, Lovković (od 79. Lončarić), Harambaša, Šantek, Ježić (od 82. Furjan), Korenika, Radotović (od 71. Kozjak). TRENER: Ivan Vrban.

MLADOST (KP): Mehmedi, Pavlović, Golubić, Matančić, Nikolić, Šandrovčan, Kovačić, Koren, Vidaković, Jendrašić (od 46. Herent), Jurić.

TRENER: Ranko Celiščak.

KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. SUDAC: Siniša Ličinić (Orahovica). POMOĆNICI: Saša Ličinić i Zoran Stojanov. DELEGAT: Hruškar. STRIJELCI: 1:0 Ježić (8), 1:1 Matančić (28), 1:2 Kovačić (87). ŽUTI KARTONI: Hlevnjak (24), Maurović (28), Azenić (49), predstavnik Gregl (79), Ježić (82), Ernečić (87) – Tehnika-Koprivnica; Jendrašić (34), Jurić (67), Herent (79) – Mladost (KP).

REKLI SU NAKON UTAKMICE

Tomo Čiković, trener Tehnike-Koprivnice:

– Utakmica je bila izjednačena, sve je bilo 50:50. U prvih pola sata moja je momčad djelovala fantastično, nakon toga smo ostali bez ideje u igri prema naprijed. Taktički smo cijelu utakmicu dobro stajali, suparniku smo limitirali u broju stvorenih prilika, ali su nam ipak iz dva prekida uspjeli zabiti. Žao mi je što nismo bili malo konkretniji i što nismo imali više hrabrosti ići prema naprijed.

Ranko Celiščak, trener Mladosti (KP):

– Tehnika-Koprivnica je stvarno izvanredna ekipa, s odličnim uvjetima, dobrim proračunom i vrlo kvalitetnim igračima koji puno treniraju. Svladali smo izvrsnog suparnika i time je naša pobjeda još vrjednija. Ostao sam malo iznenađen što smo mi u nastavku diktirali tempo i igru, no u pripremama smo napravili dobre temelje. Sama utakmica bila je vrlo izjednačena, a moji dečki na čelu s kapetanom Kovačićem pokazali su karakter i kvalitetu, također i hrabrost i drskost. Htjeli smo igrati otvoreno i napadački i to nam se isplatilo. Uživam u Kloštru, taj kraj mi je pri srcu.