DEBAKL FARMACEUTA Lokomotiva im priredila malu školu nogometa, zbogom Europo!

Nogometaši Slaven Belupa ugostili su danas poslijepodne Lokomotivu

Autor: podravski.hr — 16.09.2018. / 18:17 Sport

Tisuću navijača moglo je ovu nedjelju provesti s obitelji, ali nije...

Nogometaši Slaven Belupa ugostili su danas poslijepodne Lokomotivu u 7. kolu HT Prve HNL. Na koprivničkom Apašu bilo je oko 1000 navijača koji su ovaj sunčani dan odlučili provesti u nogometnoj atmosferi. Na njihovu nesreću. Lokomotiva nam je očitala lekciju iz nogometa i pobijedila 2:5.

Obje momčadi krenule su u utakmicu dosta nervozno, bilo je dosta grešaka na jednoj i drugoj strani. No, Slaven je ipak imao laganu inicijativu. Bongongui, Bogojević i Gordana radili su najveći pritisak na Lokomotivine stopere i čekali grešku. No, u 18. minuti gosti su ti koji su bili u izglednoj prilici. Farmaceuti su glupo izgubili loptu na sredini, Uzuni je pretrčao Musu i sjurio se u 16-erac Slavena. Imao je otvoren šut i vratara Markovića na krivoj nozi no odlučio je dodavati u sredinu. Nasreću natrčao je Šarlija i izbio sretno loptu u korner.

Slavenov Musa neće po dobrom pamtiti Lokomotivu

Farmaceuti su se ipak prekombinirali u 24. minuti. Dotad najbolji Slavenaš Bongongui izgubio je loptu, a Musa i Vidović su ispali iz pozicije. Uzuni je krenuo prema vratima i vidio Kastratija na drugoj strani. Ovaj je uputio precizan prizeman udarac u suprotni donji kut za 0:1. Nakon pogotka Slaven je nešto pokušavao, no gosti su ti koji su preko Radonjića mogli povećati vodstvo. U 29. minuti zatresao je gredu s 20-ak metara. Ili recimo u 32. kad je Uzuni sam samcat gađao previsoko u kaznenom prostoru. Ako ništa drugo Farmaceuti mogu biti sretni da je samo 0:1. Ne zadugo, jer Datković je u 43. minuti iskoristio nepažnju domaće obrane nakon udarca iz kuta i glavom zabio za 0:2.

Slika govori više od tisuću riječi

I dok je tijekom prvog poluvremena oko 1000 gledatelja “uživalo” u nogometu, u nastavku je značajan broj već sjedio kod kuće i družio se s obitelji. Nisu “fulali” jer Lokomotiva je već u 46. preko Kastratija povisila na 0:3 i to kroz noge nemoćnog Markovića. Jelić je na drugoj strani zaprijetio s 20-ak metara, vratar Grbić htio je boksati no lopta je kliznula i umalo mu završila u mreži.

Ivković nema razloga za zadovoljstvoLokomotiva je nasreću primirila igru i oko 60. minute tempo je splasnuo. U 70. minuti Bačelić Grgić uspio je smanjiti na 1:3 jakim udarcem unutar kaznenog prostora. U 75. minuti šok! No, pozitivan. Stadionom se prolomilo spontano pljeskanje i navijanje “Slaven, Slaven!” nakon tko zna koliko godina. Radosti nije bilo kraja kad je Jelić nadskočio obranu Lokomotive u 81. minuti i smanjio na 2:3. No, Lokomotiva je iz sljedeće kontre povisila opet na 2:4 i to trećim golom Kastratija. Krstanović se nekoliko trenutaka kasnije poigrao s našom obranom i povisio na konačnih 2:5. (ib) FOTO: Nikola Wol

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA      2:5 (0:2)

SLAVEN BELUPO (3-4-3): Marković 5.5 – Međimorec 5, Musa 5, Šarlija 5 – Bogojević 5 (od 50. Karamarko 5), Vidović 5, Puclin 5, Delić 5 (od 46. Jelić 5.5) – Bongongui 5.5 (od 58. Bačelić Grgić 5.5), Gordana 5, Mendy 5. TRENER: Tomislav Ivković.

LOKOMOTIVA (3-4-3): Grbić 6 – Kolinger 6.5, Majstorović 6.5, Datković 6.5 – Karačić 6.5, Uzuni 7, Jakić 6.5, Lecjaks 7 (od 87. Hujber) – Kastrati 8, Radonjić 7 (od 78. Halilović), Drožđek 7 (od 73. Krstanović 7). TRENER: Goran Tomić.

Koprivnica – Ivan Kušek Apaš.

GLEDATELJA: 1000.

SUDAC: Dario Bel (Osijek).

POMOĆNICI: Crnčić (Vrbovec) i Marjan (Vladislavci).

ČETVRTI: Matić (Osijek). DELEGAT: Gjajić (Kutjevo).

ŽUTI KARTONI: Bačelić Grgić (Slaven Belupo), Halilović (Lokomotiva).

STRIJELCI: 0:1 Kastrati (24), 0:2 Datković (43), 0:3 Kastrati (46), 1:3 Bačelić Grgić (70), 2:3 Jelić (81), 2:4 Kastrati (82), 2:5 Krstanović (86).

IGRAČ UTAKMICE: Lirim Kastrati (Lokomotiva).