Derbi Molvarcima: Nikola Tuba bacio u trans Krbuljin boyse

Molvarska Mladost u derbiju drugog kola Prve županijske lige pobijedila je Tomislav iz Drnja 1:0. Odmah u uvodu Molvarci su opasno zaprijetili preko Šipraka čiji je pokušaj s 15 metara prohujao pokraj lijeve vratnice. Spasa za goste nije bilo u 20. minuti. Nakon ubačaja Vjekoslava Kolara lopta se odbila do Tube kojem nije bilo teško zatresti mrežu Lovrića za 1:0. Jedina prava prijetnja Drnjančana u prvom dijelu bio je udarac Hrženjaka s 18 metara koji je išao po sredini gola pa Kurtanjek nije imao težak zadatak.

U drugom dijelu Molvarci su prepustili inicijativu Drnjančanima koji su svoje dvije najbolje prilike imali u 70. i 73. minuti. Prvo je Hrženjak opalio iz slobodnog udaraca s 20 metara ispod živog zida, a vratar Kurtanjek bravuroznom je reakcijom skrenuo loptu korener. Potom je Bači ostao sam na deset metara, ali je loše zagvatio loptu pa je Vindić uspio blokirati njegov pokušaj. Molvarci su u samoj završnici iz dvije kontre mogli podebljati pobjedu. U oba navrata u prilikama se našao Šklebar, ali je Lovrić bio na visini zadatka pa se rezultat nije mijenjao. (db)

MLADOST (M)   1 (1)

TOMISLAV (D)  0 (0)

MLADOST: Kurtanjek, Vindić, Tuba, Jaković (od 89. Ivančan), V. Kolar, Marić (od 83. Kiš), Vidojević, Šignjar (od 90. Popec), Radmilović (od 58. Šklebar), Šiprak, Kokša (od 46. Dergez). TRENER: Kos.

TOMISLAV: Lovrić, Varović, Tušek, Koren, Premec (od 70. Kesteli), Bači, Petran Brunec (od 79. Zlatar), Sataić, Hrženjak, Đurašević. TRENER: Žuljić.

MOLVE – Igralište Krbuljin. SUDAC: Mario Vecko (Koprivnica). POMOĆNICI: Blašković i Slaviček. STRIJELAC: 1:0 Tuba (20). ŽUTI KARTONI: Kokša (34), Šignjar (64), Jaković (67), Marić (71) – Mladost, Koren (73), Hrženjak (76), Bači (82) – Tomislav.

REKLI SU NAKON UTAKMICE:

Mario ŽULJIĆ (trener Tomislava): Utakmica je za ljubitelje nogometa sigurno opravdala očekivanja i na kraju je Mladost bila bolja baš za taj jedan gol. Njima je pripalo prvo poluvrijeme, dok mi u drugom dijelu nismo iskoristili naše prilike i jednostavno smo se morali pomiriti s porazom. Čestitam svojim igračima na trudu i zalaganju, a domaćinu na pobjedi.

Mario KOS (trener Mladosti): U pravoj prvenstvenoj utakmici nama je zasluženo pripala pobjeda. Tomislav je pokazao da ima kvalitetnu momčad, ali mi smo bili bolji za nijansu i osvojili prvi ovosezonski trobod. Moram pohvaliti i naše navijače koji su nas nosili cijelu utakmicu, a posebno u završnici kad je bilo ključno ne dobiti gol.