Derbi u Koprivnici: Podravka prejaka za Lokomotivu

Podravkašice su dočekale Lokomotivu u odgođenom 10. kolu 1. HRL za rukometašice i pobijedile 28:17. Koprivničanke su ovom pobjedom preuzele prvu poziciju i dalje su stopostotne, dok gošće imaju jedan poraz. Sljedeću utakmicu Podravka će igrati početkom siječnja u Kupu EHF-a, sljedeće dane igračice će iskoristiti za zasluženi odmor.

Nešto lošiji start Podravke. Već nakon šest minuta bilo je 1:3 za Lokomotivu, a moglo je i više. No, Stanko smanjuje u padu iz daljine, a potom izjednačuje i Milosavljević, a u vodstvo dovodi svojim drugim, vrlo sličnim golom Stanko 4:3. Nakon 12 minuta rezultat je 7:7.. Gošće se drže.

U 18. minuti Lokomotiva je preko Stele Posavec čak i došla u vodstvo 9:10. Šest minuta prije kraja Podravka i dalje u “mrtvoj trci”, rezultat je 11:11, a naše su u igri ponajviše zbog golova Stanko (4). Milosavljević je zatvorena, dok Tskalou nikako da namjesti nišan. Kao da nas je poslušala pa rasparala mrežu za 12:12. S tim je rezultatom završio prvi dio.

Podravka je otvorila nastavak golom Milosavljević za 13:12 i potom Stanko za dva gola razlike. Podravkašice su, čini se, ubacile u četvrtu brzinu i sad je 17:13 nakon dva vezana gola Mugoše.

Nakon prvih 10 minuta nastavka 19:15 za Podravkašice. Tsakalou zabija za plus 5 iz cepelina, a Stanko dvaput za 22:15. Ekipa Lokomotive traži time-out. Nije upalilo, Milošević povisuje na plus 8, a Mugoša dodaje još jedan za 24:15. Sedam minuta prije kraja 26:17 za Podravku. Utakmica je završila 28:17.

PODRAVKA VEGETA – LOKOMOTIVA 28:17 (12:12)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije. GLEDATELJA: 1000. SUCI: Cindrić i Gonzurek (Osijek). DELEGAT: Konjuh (Rijeka).

PODRAVKA VEGETA: Risović, Ećimović, Turk 1, Mugoša 5, Karlovčan 2, Benko, Džono 2, Beganovič, Milošević 1, Milosavljević 3 (1), Stanko 9, Gjerogjievska, Tsakalou 5, Franušić, Popović, Jandrašić. TRENER: Saračević.

LOKOMOTIVA: Pijević, P. Posavec 3 (1), Lukšić, Kaselj 1, S. Šenvald 3, Šimara 1, S. Posavec 5, Vojnović, Beličev, D. Kalaus 2, Čivljak, Horvat, Glavan 1, Prkačin 1. TRENER: Ognjenović.