Derbi: Zadrugar ostao bez bodova na gostovanju kod Mladosti

Lokalni derbi Prve županijske nogometne lige skupine Varaždin igrao se u nedjelju u Sigecu Ludbreškom, gdje je u goste domaćoj Mladosti stigao Zadrugar iz Hrastovskog. Za obje je ekipe ovo prva sezona u ovom rangu, a ovaj je put bolja bila domaća ekipa koja je u posljednje vrijeme gotovo u potpunosti promijenila roster.

Prvo poluvrijeme mreže su mirovale, a u drugom su gledatelji vidjeli čak četiri gola. Prvi su poveli gosti i to u 65. minuti utakmice kada je precizan bio Luka Gerić, no veselje nije dugo trajalo. Deset minuta kasnije Mladost je izjednačila preko De Moraes Gomesa koji je bio precizan s bijele točke, a u 81. minuti za 2:1 je pogodio Bartol Fekeža. Potvrdu pobjede i konačnih 3:1 postavio je u prvoj minuti sučeve nadoknade Ananais de Oliveira.

Ovom pobjedom Mladost je preskočila Zadrugar na ljestvici i sada ima dva boda više, a idućeg vikenda ide u goste trećeplasiranom Novom Marofu. S druge strane, Zadrugar će važne bodove tražiti na domaćem terenu protiv Slobode Tužno.