Dinamo neuvjerljiv u Koprivnici, ali kući ide s tri boda

Slaven Belupo ugostio je danas Dinamo na svom Apašu u 28. kolu 1. HNL. Zekić je ostao doslijedan formaciji, a umjesto Laušića u vrhu napada krenuo je Hoxha. Već otprije je bilo poznato kako neće moći računati na kartoniranog Boseca, kao ni ozlijeđenog Zvonareka. Bogojevića je ostavio na klupi pa je Bosecovo mjesto bilo rezervirano za Kvržića.

Dinamo je poveo u 8. minuti akcijom preko Oršića, Andrića i na kraju Petkovića, no VAR je vratio akciju i utvrdio kako je Oršić loptu primio u zaleđu.

Ipak, u 20. Oršić je vješto izbjegao zaleđe, izbacio cijelu obranu Slavena i našao se sam pred vratarom Sušakom. Nije pogriješio i Dinamo vodi 0:1.

U 24. minuti još jedna loša vijest za Slaven. Božić je morao van zbog ozljede zadnje lože. Ušao je napadač Krstanović. Slaven je pokušavao pritisnuti Dinamo na njihovoj polovici, no gosti su uspješno rješavali prijetnje. Dinamo je pak čekao svoje prilike iz kontri. Na kraju u svlačionice su otišli s minimalnom prednošću.

Ni u prvih 10 minuta nastavka nije bilo značajnijih prilika, uz laganu inicijativu Dinama. Izdvojit ćemo tek solo akciju Zapate u 55., no nije mogao sam protiv trojice u žutim majicama.

U 70. minuti Dinamo je preko Menala glavom uputio četvrti udarac prema golu Slavena. Domaćin s druge strane imao je tek jedan. U 88. pokušao je i Petković iz voleja, no ravno u golmana Slavena.

Do kraja više nije bilo šansi vrijednih spomena. 0:1.