Dinamo s bijele točke slomio Farmaceute u četvrtfinalu Kupa

Dinamo se plasirao u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa pobjedom nad Slavenom Belupom. U utakmici odigranoj danas na maksimirskom stadionu u Zagrebu hrvatski prvak slavio je rezultatom 2:0, poluvrijeme 0:0.

Uoči početka minutom šutnje odana je počast preminuloj legendi Dinama i hrvatskog nogometa Zlatku Cici Kranjčaru, koji je bio i trener Slavena Belupa u Prvoj B ligi 1997. godine.

Bio je to stoti nastup Farmaceuta u Hrvatskom nogometnom kupu, a na Maksimir su istrčali bez standardnih prvotimaca Božića, Parackog, Prce, Bogojevića, Bačelića Grgića i Mlinara.

U prvom poluvremenu Dinamo je imao inicijativu, ali je na odmor otišao bez udarca u okvir vratiju. Pokušavali su Oršić, Tolić, Perić, Gavranović, a s druge strane dvaput je udarac isprobao Glavčić.

Kim Hyunwoo

Kako ni u prvim minutama nastavka nije bilo promjene rezultata, a Slaven je dobro stajao na terenu, Dinamov trener Mamić u igru je uveo Ivanušeca i Petkovića. Ubrzo mu se to isplatilo.

Naime, u 69. minuti Ivanušec je izveo korner, a Lulić je neoprezno igrao rukom. Sudac Bebek bio je u blizini, pokazao je odmah na bijelu točku, a siguran realizator bio je u 70. minuti Bruno Petković.

Pitanje pobjednika riješeno je u 78. minuti. Petković je tukao nakon kombinacije s Gavranovićem, FIlipović je obranio, a odbijenu loptu iz blizine je u mrežu gurnuo Arijan Ademi.

U završnici je za Farmaceute debitirao liberijski reprezentativac Allen Njie, a priliku su dobili i Liklin te oporavljeni napadač Delić.

U polufinale Kupa prošla je i Rijeka koja je danas na gostovanju pobijedila Osijek s 2:1. Preostala dva susreta četvrtfinala igraju se 16. ožujka (Gorica – Hajduk) i 17. ožujka (Oriolik – Istra 1961).

Slaven Belupo u subotu u 15 sati u Koprivnici dočekuje Lokomotivu u važnoj prvenstvenoj utakmici. Dinamo dan kasnije u Zagrebu igra s Rijekom, potom slijedi gostovanje kod Tottenhama u četvrtfinalu Europske lige.