DINAMO – SLAVEN 1:0 Farmaceuti se oprostili od Kupa, pošteno namučili europski Dinamo

Dinamo je, s druge strane, bio u najjačem sastavu, igrali su i Olmo, Ademi, Hajrović, Gavranović, Oršić...

Autor: podravski.hr — 05.12.2018. / 21:21 Sport

Slaven Belupo imao je najtežeg protivnika u četvrtfinalu Kupa / Arhiva

Osijek, Rijeka i Inter osigurali su svoje mjesto u polufinalu hrvatskog Kupa, a danas navečer čekao se i četvrti sudionik, bolji iz dvoboja Dinamo – Slaven Belupo. Igrači trenera Sertića na Maksimir su istrčali u nešto oslabljenom sastavu zbog neigranja Bogojevića, Šarlije te kapetana Delića. No, zato se vratio ponajbolji Slavenaš, krilni napadač Bongongui, nakon višetjednog izbivanja zbog ozljede. Na Šarlijino mjesto stao je mladi Zirdum, dok je Delića zamijenio Goda, inače povremeni mladi reprezentativac. Dinamo je, s druge strane, bio u najjačem sastavu, igrali su i Olmo, Ademi, Hajrović, Gavranović, Oršić…

Sreća i refleksi vratara Filipovića spasili su Slaven od ranog pogotka u svojoj mreži. Hajrović je centrirao u 20. minuti, Oršić visoko skočio i glavom tukao po golu. Filipović brani i odbija do samog Gavranovića na dva metra. Ovaj u padu postavlja nogu, lopta prolazi ispod Filipovića i polako putuje o gol, no vratar Farmaceuta se okreće i u zadnji je tren, pred samom linijom hvata rukama.

No, zato je Dinamo poveo u 22. minuti. Stojanović je iskosa s desne strane lijevom unutarnjom ciljao drugu vratnicu u pokušaju dodavanja, Oršić nije stigao na loptu koja je prevarila Filipovića i produžila u stativu. Odbila se natrag sretnom Oršiću koji je laganim dodirom zatresao mrežu. Slavenaši su tražili zaleđe, no snimka pokazuje da je Oršić bio u liniji kad se ubacio na prvotno dodavanje. 1:0.

Gordana igra dobro no ne ide ga nikako kad treba završiti akciju. Bio je sam na 20 metara, a udarac mu neprecizan za pet metara. Do kraja poluvremena Dinamo je nastavio dominaciju, imao je i prilike i dvije trećine posjeda lopte, no mreža se Slavena nije tresla. Doduše, jest u 36. minuti, na slobodnjaku Hajrovića no sudac Pejin svirao je, čini se, prekršaj u skoku Gavranovića. Bio je to drugi poništeni gol Dinamu, nakon očitog zaleđa Oršića u počecima susreta.

Slaven je krenuo ozbiljnije u nastavku. Gordana je u 50. minuti poveo loptu s 30-ak metara i dodao Limi koji ulazi u kazneni prostor. Gađao je suprotan kut, no lopta je nažalost prohujala pored vratnice. S krive strane. Oršić u 59. minuti uzvraća s 20-ak metara no Filipović zatvara kut i izbija loptu u korner. Slaven igra hrabro i traži gol, čak je i nešto konkretniji od Dinama međutim domaća obrana je na mjestu. Jedinu grešku napravili su u 82. minuti kad je Theophile pokušao predriblati Mendyja u svom kaznenom prostoru. Poskliznuo se i izgubio loptu, no Livaković je bio na lopti prije napadača Koprivničanaca. Mogao je Olmo nakon kontre povisiti na 2:0 no Filipović je odlično reagirao. Farmaceuti su pošteno namučili europski Dinamo, no nažalost presudio je jedan gol u prvom dijelu. (ib)

DINAMO – SLAVEN BELUPO 1:0 (1:0)

ZAGREB – Maksimir. GLEDATELJA: 2000. SUDAC: Pejin (D. Miholjac). POMOĆNI: Petrović i Grgić (oba Osijek). ČETVRTI: Matić (Osijek). DELEGAT: Kolesarić (Osijek).

DINAMO (4-2-3-1): Livaković – Stojanović, Theophile, Dilaver, Musa – Šunjić, Ademi (od 78. Moro) – Hajrović (od 66. Kadzior), Olmo, Oršić – Gavranović (od 72. Petković). TRENER: Bjelica.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Filipović – Karamarko, Zirdum, Musa, Goda – Vidović, Puclin – Doležal (od 79. Jajalo), Gordana, Bongongui (od 53. Mendy) – Lima (od 86. Jelić). TRENER: Sertić.

STRIJELCI: 1:0 Oršić (22).

ŽUTI KARTONI: Doležal (Slaven Belupo).

IGRAČ UTAKMICE: Oršić (Dinamo).