DINAMO – SLAVEN 3:0 Bjelica s B sastavom nanio prvi poraz Sertiću, Farmaceuti bez ideje

Umjesto kartoniranog Karamarka igrao je Iharoš. Umjesto Nowaka krenuo je Međimorec, Jelić je zamijenio lakše ozlijeđenog Krstanovića, dok je Plantak ušao umjesto Bačelića Grgića

Autor: podravski.hr — 17.02.2019. / 19:19 Sport

Slaven Belupo igrao je protiv B sastava zagrebačkog Dinama / Arhiva

Nogometaši Slaven Belupa nakon domaće pobjede protiv Gorice (2:0) otputovali su na najteže gostovanje u nacionalnom prvenstvu, na Maksimir na noge Dinamu, u sklopu 21. kola Prve HNL.

Domaći trener Bjelica, samo tri dana nakon teškog izleta kod češke Viktorije u Euroligi (2:1) izveo je B sastav. Osim što su zvijezdama noge umorne, valja ih i čuvati jer već u četvrtak igraju uzvrat protiv Viktorije u Zarebu. Trener Farmaceuta Sertić nije mogao računati na kartoniranog Karamarka pa je umjesto njega krenuo Iharoš, dok je umjesto Nowaka igrao Međimorec. Lakše ozlijeđenog Krstanovića zamijenio Jelić. Malo iznenađenje je Plantak u vezi umjesto vrlo dobrog Bačelića Grgića. Veseli povratak Bogojevića nakon ozljede, on je krenuo na svojem mjestu u napadu, na desnoj strani.

Trener Sertić na klupi je ostavio Bačelića Grgića

Iako Sertić nije odstupio od svojih 4-3-3 ipak se radilo o nešto zatvorenijoj varijanti u kojoj su krilni napadači Menalo i Bogojević nešto više pomagali svojim bekovima.

Dinamo je krenuo s inicijativom, no Slavenov blok u obrani otklanjao je opasnosti. U 19. minuti Majer iz slobodnjaka gađa desetak centimetara iznad grede. Dvije minute kasnije Atiemwen pritišće Šarliju, no puca traljavo u ruke vratara Filipovića. Dinamo je krenuo po bokovima i sve je bliži vratima. Budi se Slaven, Menalo centrira na glavu Međimorcu no njegov udarac je preslab. Dinamo je sakrio loptu Slavenu i traži gol. Većina napada kreće preko krila i tu nam rade najviše problema. Nasreću zasad nema preciznosti u završnom pasu.

Nenad Bjelica odmarao je prvotimce za uzvrat s Viktorijom

Najbolju priliku Dinamo je imao u 44. minuti. Nakon ubačaja iz kuta Lešković je na prvoj vratnici postavio glavu, a lopta je prošla uz suprotnu vratnicu. Minutu kasnije umalo kazna. Vratar Zagorac krivo je ispucao loptu, Bogojević je ukrao no njegov udarac s 18 metara nije bio dovoljno snažan. Kraj poluvremena.

U nastavku Dinamo nastavlja s inicijativom. Prvih 15 minuta nešto su bolji, no opet bez prave prilike. Sertić uvodi Bačelić Grgića i Krstanovića. U 65. je Dinamo mogao do vodstva. Iharoš je promatrao dodavanje Dinamovaca, Moro šalje loptu u prostor Andriću, ovaj šalje Šarliju u prazno, okreće se i puca po golu. No Filipović krajnjim naporom skida zicer i spašava momčad. Ipak, u 67. minuti Hajrović zabija ljevicom za 1:0 s 20 metara pod gredu. Filipović je bio nemoćan, a Slavenovi braniči samo su mogli gledati eurogol Dinamove osmice. Goda ga nije dobro čuvao.

Mogao je Hajrović i u 72. do gola. Ispremiješao je Slavenaše u kaznenom prostoru no pucao je izravno u ruke Filipoviću. U 78. minuti ipak 2:0. Ovaj put Oršić je dobio dvoboj s Plantakom i s 18 metara poput Hajrovića ljevicom opalio po golu. Lopta je prošla pored Filipovića uz vratnicu. Okušao se ljevicom i Majer u 87. minuti no ovaj put vratnica spašava Slaven. Sve do 88. kad Musa prolazi s lijeve strane i nadmudruje Iharoša i Međimorca. Cilja drugi kut i pogađa za 3:0. Kraj utakmice.

U sljedećem kolu Slaven Belupo kod kuće dočekuje Inter. Utakmica se igra 23. veljače u subotu u 15 sati. (ib)