Dinamo uzeo bodove na Maksimiru: Slavenu nakon pauze stiže Rijeka

Slaven Belupo gostovao je na Maksimiru u 11. kolu Prve HNL i izgubio od domaćeg Dinama minimalno 1:0. Na zagrebačkim Modrima nije se vidio umor nakon teške utakmice protiv Manchester Cityja u Ligi prvaka (samo dvije promjene u odnosu na tu utakmicu). Slaven se dobro branio, a utakmicu je presudila jedna greška na početku utakmice.

Trener Farmaceuta ovaj je put istrčao u nešto opreznijoj formaciji 3-6-1. Na vratima je bio Ježina, stoperi Nowak, Božić i Radivojević, u vezi Bogojević, Glavčić, Bačelić Grgić, Mikulić, Puclin i Delić te u napadu Krstanović. U momčadi nije bilo Koha zbog friške ozljede, dok Međimorec još uvijek nije zaliječen. Ejupi se još oporavlja od napada šipkom, dok je Paracki, koji se osjeća bolje nakon duljeg izbivanja s terena, krenuo s klupe.

Na fotografiji: trener Ivica Sertić. Foto: Ronald Goršić / CROPIX

Nowak je već u 4. minuti napravio prekršaj za kazneni udarac nakon povlačenja Petkovića. Napadač Dinama bio je precizan i doveo Dinamo u vodstvo 1:0. Dinamo je stvorio nakon gola nekoliko prilika no najbolja je bila u 37. minuti. Ademi je ostao sam u kaznenom prostoru, opalio po golu ljevicom no Ježina izbija u korner. Dvije minute kasnije u sličnoj prilici s druge strane bio je i Kadzior, no njegova lopta odlazi visoko iznad gola.

Na fotografiji: Nemanja Glavčić, Jacques Francois Moubandje. Foto: Ronald Goršić / CROPIX

Dinamo je nastavio s kontrolom utakmice i u nastavku, no nisu stvarali ozbiljnije prilike. Tek u 67. minuti Kadzior se okušao s 18 metara no lopta je prošla pored vratnice. Domaći su nogometaši pokušavali do kraja probiti obranu Slavena no bezuspješno. Slaven je pak imao nekoliko kontranapada no nije bilo koncentracije u napadu.

Sljedeća utakmica, ona 12. kola između Slaven Belupa i Rijeke na koprivničkom Apašu igra se 19. listopada, nakon reprezentativne pauze.