Dobra predstava oslabljenog Slavena protiv Hajduka, Lima promašio penal za bod na Poljudu

Hajduk je nakon dva poraza večeras upisao pobjedu u prvoj utakmici pred gledateljima na Poljudu nakon korona-stanke. Uz puno muke i dosta sreće, Bijeli su svladali Slaven Belupo s 2:1 i izbili na drugo mjesto. Koprivnička momčad predstavila se u dobrom svjetlu, ali nije uspjela ostvariti pozitivan rezultat.

Farmaceuti su u Split stigli značajno oslabljeni, bez čak desetorice igrača koji su izostali zbog kartona i ozljeda. Međutim, oni koji su dobili priliku odigrali su hrabro i borbeno te opravdali ukazano im povjerenje. Od prve minute zaigrali su Havelka, Brković, Zirdum i Međimorec.

Susret je krenuo loše za goste iz Koprivnice. Caktaš je u 10. minuti iz neposredne blizine napucao Bogojevića u ruku, a sudac Zebec odmah je pokazao na bijelu točku. Protesti su bili uzaludni, VAR je potvrdio odluku i Caktaš je bio siguran za 1:0.

Međutim, veselje Torcide nije dugo potrajalo. Već u 24. minuti Havelka je fino poslužio Vinka Međimoreca koji je s ruba kaznenog prostora pogodio za izjednačenje, pritom se lopta od desne vratnice odbila u mrežu. Međimorcu je to četvrti gol u HNL-u, drugi kojeg je zabio Hajduku.

Brković je u 27. minuti fino uposlio Limu koji je izbio sam pred Posavca, no Hajdukov vratar obranio je njegov udarac. Do kraja poluvremena još je Posavec obranio veliku priliku Deliću koji je tukao s par metara. Na odmor se otišlo s neodlučenim rezultatom s kojim su dakako zadovoljniji bili gosti.

Eduok i Paracki // Foto: Ante Čizmić / CROPIX

U 59. minuti Hajduk je stigao do novog vodstva. Kreković je ubacio s desne strane, a u skoku je najviši bio Eduok koji je glavom pogodio desnu vratnicu. Lopta bi se odbila u teren, ali je pogodila vratara Ježinu u nogu i završila iza gol-crte za novo slavlje poljudskih tribina.

Slaven je u završnici mogao do boda, Dimitrov je srušio Limu, Zebec je pogledao snimku na VAR-u i odlučio da je to kazneni udarac za goste. Međutim, brazilski napadač promašio je okvir vratiju.

Slaven je i dalje sedmi s 31 bodom te u utorak u Koprivnici dočekuje Istru 1961 koja je na devetoj poziciji s 23 boda.

Tomislav Stipic. Foto: Ante Čizmić / CROPIX

HAJDUK – SLAVEN BELUPO 2:1 (1:1)

SPLIT – Stadion Poljud. Gledatelja 6.000. Sudac: Zebec (Cestica).

HAJDUK (3-4-1-2): Posavec – Ismajli, Dimitrov, Vušković – Juranović (od 56. Čuić), Nejašmić (od 56. Kreković), Hamza (od 83. Blagaić), Čolina (od 46. Dolček) – Caktaš – Eduok, Brnić.

TRENER: Igor Tudor.

SLAVEN BELUPO (3-5-2): Ježina – Međimorec, Paracki, Zirdum – Bogojević, Havelka (od 61. M. Čovo), Glavčić, Brković (od 69. Liklin), Delić (od 61. B, Čovo) – Lima, Krstanović (od 66. Šego).

TRENER: Tomislav Stipić.

STRIJELCI: 1:0 Caktaš (10-11 m), 1:1 Međimorec (24), 2:1 Eduok (59).