Domoviću bronca na Europskom internetskom prvenstvu u šahu

Ognjen Domović (15), mlada nada Šahovskog kluba Picok iz Đurđevca osvojio je treće mjesto na Europskom internetskom prvenstvo u šahu u kategoriji šahista koji imaju FIDE rapid rejting između 1401 i 1700 bodova. U konkurenciji 894 šahistia iz cijele Europe Ognjen Domović je senzacionalno s osvojenih 7,5 bodova u osam odigranih partija stigao do brončane medalje. To je jedan od najvećih uspjeha đurđevačkog šahovskog kluba u njegovoj povijesti

-Ognjen je već ranije pokazao da se nalazi u odličnoj šahovskoj formi jer je osvojio dva online turnira iz serijala Kolt. Brončana medalja na Europskom seniorskom prvenstvu je dosad njegov najveći uspjeh. Natjecatelji su cijelo vrijeme bili videokonferencijski spojeni s glavnim sucem turnira kako ne bi bilo nepoštene igre, a igrači za koje je utvrđeno da su se koristili tehnologijom bili su diskvalificirani s natjecanja – kaže Nikola Mihočka, predsjednik Šahovskog kluba Picok.

Na Europskom internetskom prvenstvu nastupila je i Sara Balent koja je zauzela 315. mjesto s osvojena 4,5 boda.