Dragovoljac dobio 19 komada u šest kola – u Koprivnici su uzeli sva tri boda

Utakmica 7. kola 1. HNL na koprivničkom Apašu bila je jedna od značajnijih za domaći Slaven u ovom dijelu prvenstva. Tek jedna pobjeda i to u prvom kolu, a zatim dva neriješena rezultata i tri poraza nisu zadovoljili čelnike kluba, a toga je svjestan i trener Dean Klafurić. Posljednjeplasirani Hrvatski Dragovoljac nije mogao doći u boljem trenutku. Samo na papiru, jer Farmaceuti nisu uspjeli pobijediti, bilo je na kraju 0:1 za Hrvatski Dragovoljac.

Klafurić je istrčao u standardnoj 4-3-3 formaciji. Lulić je ostao na klupi, a na teren je od prve minute istrčao mladi Zvonarek. Ponovno je nakon nekoliko utakmica izbivanja zaigrao i kapetan Paracki na mjestu Marine, dok je Bosec zamijenio Godu na lijevoj strani. Ispred Čovića su dakle bili Bosec, Soldo, Božić i Bogojević, trojka u sredini Brković, Paracki i Glavčić, a naprijed Monjac, Krstanović i Zvonarek.

Prvu priliku stvorio je Slavenov mladi dvojac u 7. minuti. Brković je odlično gurnuo u kazneni prostor loptu za Zvonareka kojemu je vratar Šubarić uspio na vrijeme zatvoriti kut i obraniti udarac. U nastavku akcije Brković je iskosa gađao suprotan kut, no lopta je prošla metar pored vratnice, s krive strane. U 20. minuti dakle neviđene scene na koprivničkom travnjaku – u jednom trenutku uključile su se vodene prskalice na terenu i prekinule igru na minutu. Nakon pola sata igre domaća publika nije mogla biti zadovoljna igrom Farmaceuta.

U 32. minuti eto i Dragovoljca u šansi nakon kontre. Viduka se okušao s 20 metara, no njegovu loptu Čović izbija u korner. Najbolja akcija Slavena bila je u 40. minuti. Bosec je probio lijevu stranu i ubacio na vrh kaznenog prostora, natrčao je Brković i iz prve opalio po golu. Ciljao je, no nažalost udarac je bio prejak i lopta je otišla iznad grede. Bilo je to sve od utakmice u prvom dijelu.

U nastavku smo na prvu Slavenovu priliku morali čekati osam minuta. Brković je ušao u kazneni prostor i ljevicom gađao izravno u vratara Šubarića. Nakon kornera Krstanović promašuje neočekivano, iz blizine glavom šalje loptu iznad vratnice. Dvije minute kasnije i on na sličan način loptu šalje ravno u Šubarića. U 61. minuti Klafurić iz igre vadi Zvonareka, a ulazi Lulić, dok je Boseca zamijenio Godom.

U 67. minuti prisebnost Čovića na vratima Slavena spasila je domaće od pogotka. Nakon kornera odbijanac je sjeo na nogu Mioča koji s 20-ak metara gađa uz desnu vratnicu, no čuvar mreže Farmaceuta na vrijeme je reagirao. Laušić u 73. ulazi umjesto Monjca, trener Klafurić pokušava osvježiti napad. I onda šok za slaven u 76. minuti. Glavčić radi faul na sredini terena za drugi žuti i mora napustiti igru.

Ono što mu nije uspjelo ranije Mioč je napravio u 85. minuti. Opalio je ljevicom s 20-ak metara i pogodio lijeve rašlje nemoćnog Čovića za 0:1. Publika je polako već počela napuštati stadion. Klafurić vadi Brkovića i Bogojevića, ulaze Mlinarić i van Bruggen no do kraja se rezultat nije mijenjao.