Drama na Apašu: Slaven u zadnjim minutama ‘prosuo’ dva gola razlike

Sve oči bile su uprte u nebo u nadi da će prestati pljusak uoči početka posljednje utakmice 28. kola 1. HNL između Slavena i Istre. Kiša je oslabila, no i dalje je padala pa su se igrači morali priviknuti na teže uvjete. Na Apašu se skupilo 500-tinjak najvjernijih navijača koji su se stisnuli pod natkriveni dio tribine.

Farmaceuti su krenuli u formaciji 4-4-2. Ispred Filipovića bili su Karamarko, Nowak, Šarlija i Delić, u vezi Bongongui, Vidović, Čanađija i Puclin, a u vrhu napada Lima i Krstanović.

Krstanović zabija za 1:0 iz jedanaesterca

U 10. minuti Puclin je opalio iz daljine, vratar Čondrić izbio je neugodnu loptu u korner. Slaven je izveo udarac iz kuta, a u 16-ercu su pali Šarlija i Laukžemis. Bebek je bio blizu i smatrao da je to za najstrožu kaznu. Krstanović je nepogrešiv s bijele točke i Slaven od 11. minute vodi 1:0.

Rastrgana utakmica do 27. minute kada Istra izjednačuje na 1:1. Lopta je putovala u 16-erac Slavena, Šarlija je ostao sam s Laukžemisom i iako je bio prvi na lopti dopustio je da ga stasiti centarfor Istre okrene i dođe do lopte. Filipović je bio nemoćan. Imao je Laukžemis odličnu prigodu i koju minutu ranije no iz blizine je ovaj put bio neprecizan.

Mogla je Istra i do vodstva pred kraj prvog dijela. Lončar je uputio dugu loptu na drugu stativu. Tamo je odjednom iskočio Rodriguez koji postavlja nogu, no lopta je nasreću domaćih prošla tik uz suprotnu vratnicu. Zbunjeni pogledi Farmaceuta sve su rekli. Karamarko je uzvratio s druge strane. Nowak je skočio najviše i kad su već svi vidjeli loptu u mreži golman Čondrić vuče potez utakmice i nogom izbija loptu u korner.

Slaven je bolje ušao u nastavak. U 52. minuti Bongongui je ukrao jednu loptu na desnoj strani i centrirao u 16-erac. Lima se oslobodio braniča, postavio glavu i zatresao mrežu za 2:1.

Otvorilo se u 64. minuti Farmaceutima. Vidović je s vrha kaznenog prostora pogodio donji desni kut nemoćnog Čondrića za 3:1. Delić je povukao pola terena i asistirao suigraču za povećanje vodstva. Puclin je minutu kasnije centrirao ravno na glavu Limi, no ovaj put Čondrić je bio na mjestu i uhvatio loptu rukama.

Istra je smanjila u 90. minuti. Iglesias je prošao Delića na lijevoj strani, sjurio se u kazneni prostor i oštro centrirao u peterac. Tamo se našao Fuentes koji je pogodio za 3:2. Drama u zadnjim sekundama. Gužva u 16-ercu Slavena, čulo se samo da Bebek sudi penal i daje žuti Šarliji nakon ubačaja Istre iz slobodnjaka. Mieres izvodi kazneni udarac i pogađa za 3:3. Nakon snimke vidjelo se da je Šarlija rukom zaustavio udarac Sanea.

SLAVEN BELUPO – ISTRA 1961 3:3 (1:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek Apaš’. Gledatelja 300. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka). Pomoćnici: Petrović i Grgić. Četvrti: Krečak. Delegat: Doljanin.

Strijelci: 1:0 Krstanović (11), 1:1 Laukžemis (27), 2:1 Lima (52), 3:1 Vidović (64), 3:2 Fuentes (90), 3:3 Mieres (90).

Žuti kartoni: Čanađija, Vidović, Lima, Šarlija (Slaven), Laukžemis, Lončar, Sane, Rimane (Istra). Igrač utakmice: Čanađija (Slaven).

SLAVEN BELUPO (4-4-2): Filipović – Karamarko, Nowak, Šarlija, Delić – Bongongui (od 72. Dolček), Vidović, Čanađija, Puclin – Lima (od 86. Mladen), Krstanović. Trener: Sertić.

ISTRA 1961 (4-3-1-2): Čondrić – Grujević, Rodriguez, Rimane, Pavić – Lončar, Burić (od 68. Maicon), Regan – Iglesias (od 73. Sane) – Mierez, Laukžemis (od 68. Gonzales). Trener: Cvitanović.