Drava Ajax osvojila bodove u važnoj utakmici: Svladan ‘susjed’ na ljestvici

Drava Ajax pobijedila je u derbiju 1. županijske nogometne lige Varaždin izravnog konkurenta na ljestvici, ekipu Obreša s 2:0. Utakmica je igrana jučer na terenu u Svetom Đurđu i ovom se pobjedom ekipa Drave učvrstila na četvrtom mjestu, dok sad trećeplasirani Obreš ima samo dva boda više, ali i utakmicu više.

Prvo poluvrijeme susreta ovih dviju ekipa prošlo je bez golova, a u drugom su domaćini najprije poveli u 54. minuti golom Ivana Vagjunca, a 15 minuta poslije na 2:0 povisio je Marin Ružić. Taj gol pokazao se kao posljednji na toj utakmici,  a da su tenzije i želja za pobjedom bile prilično visoke pokazuje i incident kada su u 82. minuti utakmice zbog verbalnog sukoba opomenuti igrač Obreša Nikola Šafarić i predstavnik Drave Ajax Dražen Kosec.

Kako bilo, domaći mogu biti itekako zadovoljni pobjedom nad susjedom na ljestvici, a u idućem kolu, koje je i posljednje na rasporedu, idu na teško gostovanje kod Poleta iz Tuhovca koji trenutno drži drugo mjesto. Da bi kompletirali sezonu Drava Ajax mora još odigrati i utakmicu protiv Mladosti iz Varaždinskih Toplica. Ako bi obje utakmice pobijedili, ostvarili bi drugo mjesto na ljestvici, što bi bio odličan rezultat.