Drnjančani pobjedom otvorili nogometno proljeće, pale Močile u Cvetkovcu

Nogometaši Močila nisu uspjeli Tomislavu iz Drnja uzvratiti za poraz s početka prvenstva 6:0 u Drnju. Na igralištu Stari breg u Cvetkovcu, gdje su zbog radova na terenu u Koprivnici nogometaši Močila ugostili Drnjančane, i u drugom prvenstvenom ogledu slavili su Drnjančani.

Rezultat je bio nešto manji nego na jesen, Tomislav je slavio 1:2. U prvom dijelu utakmice gosti iz Drnja potpuno su nadigrali Močile, a to su potvrdili i s dva lijepa gola. Drnjančane je u vodstvo doveo Robert Bukovac u 25. minuti utakmice, a znatno bolju igru Tomislava potvrdio je Abdarizak u 37. minuti. U nastavku utakmice nogometaši Močila uspostavili su ravnotežu snaga na terenu i uspjeli koji put zaprijetiti, no neuspješno da bi se ugrozio siguran Lovrić na vratima Tomislava. Utakmicu je zanimljivijom učinio Matija Posavec nakon što je iz penala, koji je za Močile dosudio sudac Sabolić u 58. minuti, smanjio na 1:2. No, nogometaši Tomislava nisu ništa prepustili slučaju, niti dozvolili iznenađenje. Mirno su utakmicu priveli kraju i uknjižili nova tri boda.

MOČILE    1 (0)

TOMISLAV        2 (2)

MOČILE: F. Kodrić, Arko (od 46. Jozić), H. Kodrić, Plahinek (od 58. Radić), Posavec, Batarilo, Hrenić (od 58. Manojlović), Vrbančić, Šteingel, Ranilović, Sabolić (od 46. Čani). TRENER: Damir Perić.

TOMISLAV: Lovrić, Varović, Koren, Youngdoo, Bači (od 93. Zlatar), Širić, Kesteli, Vlah, Bukovac (od 70. Petran), Đurašević, Abdarizak (od 87. Brunec). TRENER: Mario Žuljić.

CVETKOVEC – Igralište Stari breg. SUDAC: Nikola Sabolić (Koprivnica). POMOĆNI: Ferenčić (Reka) i Renjak (Bočkovec). STRIJELCI: 0:1 Bukovac (25), 0:2 Abdarizak (37), 1:2 Posavec (58-11m). ŽUTI KARTONI: Posavec, Ranilović, Šteingel (Močile), Đurašević, Širić (Tomislav).