Drski su lopovi ponovno ‘udarili’ na ludbrešku Svetu nedjelju, vjerski događaj godine u našem kraju koji tradicionalno okuplja mnoštvo vjernika. Policija je zaprimila niz dojava žena koje su im se javile da su pokradene, a obrazac prijava bio je prilično jednak. Nepoznata osoba iskoristila je njihovu nepažnju i iz ruksaka ukrala novčanik s novcem.

Prva se policiji javila 72-godišnjakinja koja je prijavila da joj je nepoznati počinitelj prošlog petka na Trgu Svetog Trojstva iz ruksaka ‘maznuo’ novčanik s dokumentima i nekoliko stotina kuna. Sljedeće prijave odnosile su se na nedjelju, kada je u Ludbregu bilo znatno više vjernika. Tako je 52-godišnjakinja prijavila krađu novčanika s dokumentima i nekoliko stotina kuna koji joj je iz ruksaka nestao u Gundulićevoj ulici. Zatim je drski lopov ukrao, također iz ruksaka, novčanik s novcem i dokumentima u Ulici Petra Zrinskog. Nedugo kasnije, policiji je stigla prijava i za identičnu krađu oko 16 sati kada je u Ulici Matije Gupca u Ludbregu 40-godišnjakinji iz ruksaka također nestao novčanik s novcem i dokumentima.
Jedini uspjeh u hvatanju lopovice policajci su imali zahvaljujući 69-godišnjaku kojem je 17-godišnjakinja u nedjelju oko 14.30 sati ispred svetišta iz torbice ukrala novčanik s dokumentima i novcem. Oštećeni muškarac djevojku je ‘skužio’ i uhvatio te je zadržao do dolaska policije.
– Osumnjičena je privedena u prostorije policijske postaje na kriminalističko istraživanje. Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja protiv osumnjičene podnesena je kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu – priopćili su iz policije.
Osim drskih krađa, ludbreški su policajci prošlog vikenda za Svetu Nedjelju zabilježili i provalu u autoprikolicu na Trgu Svetog Trojstva. Tijekom noći s prošle subote na nedjelju nepoznati je počinitelj iz hladnjače u autoprikolici ukrao više komada piva, sokova, mesnih proizvoda i ulja.
– Visina materijalne štete procjenjuje se na nekoliko tisuća kuna. Policijski službenici nastavljaju rad na utvrđivanju počinitelja ovog kaznenog djela – priopćili su iz policije.
– Tijekom cijelog vikenda pripadnici romske manjine pravili su probleme u Ludbregu, a nismo očekivali da će to biti tako izraženo, posebno s džeparima. Pa tim gadovima ništa nije sveto, a krali su ljudima i kod svetišta. Svake je godine slična situacija i ne znam zašto se policajci bolje ne pripreme. Da onaj deda nije lopovicu uhvatil, ni nju ne bi pronašli – rekao nam je ogorčeni Ludbrežanin s kojim smo pričali.
FOTO Nikola Wolf