Đurđevačke rukometašice zaključile sezonu visokom pobjedom

Tekst je objavljen u tiskanom izdanju Podravskog lista

Rukometašice Đurđevca u posljednjem su 22. kolu Druge hrvatske lige Sjever s visokih 52:30 pobijedile Garešnicu i na najbolji način zaključile sezonu u kojoj im je pripalo treće mjesto. Samo u prvih osam minuta gošće iz Garešnice držale su rezultatski priključak, a nakon početne nervoze Đurđevčanke su potvrdile da su znatno kvalitetnija ekipa.

Na krilima raspoložene Asje Cestar Đurđevčanke su počele stvarati rezultatsku prednost i u 15. minuti bile su na plus pet. I u samoj završnici prvog poluvremena Đurđevčanke su dominirale parketom pa je njihova prednost stalno rasla, a na predah su otišle s plus 12 čime su riješile pitanje pobjednica.

Uvjerljivo vodstvo nije ohladilo Đurđevčanke koje su i u drugom poluvremenu nemilosrdno trpale gostujuću mrežu. I igračice s manjom minutažom u redovima Đurđevčanki bile su nezaustavljive za gošće pa je rezultatski plus domaćih rukometašica i dalje rastao.

Ponovno je u domaćem napadu najraspoloženija bila Asja Cestar i njenim golovima Đurđevčanke su u 45. minuti bile na plus 18. I u završnih 15 minuta gošće nisu imale rješenja za raspoložene Đurđevčanke koje su svoju dominaciju na kraju pretvorile u visokih plus 22.

Josip zaprosio Ivanu
Uoči početka utakmice Josip Aušperger odlučio je iznenaditi svoju djevojku, Ivanu Ferenčić predsjednicu Đurđevca. Uz zvuke pjesme Samo s tobom upoznam sam ljubav Josip je „kleknuo“ pred Ivanu i zaprosio je, a uz male suze radosnice predsjednica Đurđevca rekla je „da“.

ĐURĐEVAC – GAREŠNICA 52:30 (29:17)
ĐURĐEVAC: Jug, Zagrajski 5, Kožar 2, Karanović 5, Paro 6, Zirn 2, Mikulić 3, Greguraš, Franković 4, Cestar 14, I. Kožar, Pavlović 5(1), Firšt 3, Kovač, Magdić 2, Ferenčić 1. TRENER: Suvajac.
GAREŠNICA: Oršić 16(6), Šukman 2, Vrban 2, Bengez, Udovčić 1, Santo 8, Dubravac, Perković 1, Gudelj. TRENER: Santo.