Đurđevčani i Koprivničanci osvojili po devet velikih medalja

Odlične rezultate ostvarili su prošle subote u Daruvaru natjecateljice i natjecatelji karate klubova Koprivnica i Đurđevac na Prvenstvu sjeverozapadne Hrvatske. Svaki je klub kući donio po devet medalja. Dora Švegović osvojila je prvo mjesto među kadetkinjama do 54 kilograma.

Jednak uspjeh ostvarila je Tara Ištvan među djevojčicama do 59 kilograma. Izvrsno zlato osvojio je i Dominik Lazar među dječacima u kategoriji +69 kilograma, a u borbama među dječacima do 43 kilograma zlato je osvojio i Noa Kučeković. Donatela Lazar osvojila je zlatnu medalju u katama među djevojčicama od 11 godina, a u istoj kategoriji druga je bila Rafaela Begović. Srebrnu medalju u katama među djevojčicama od 14 godina osvojila je Tea Brinc.

Brončane medalje u borbama osvojili su dječaci Dan Magdić (-34 kilograma) i Petar Letica (-54 kilograma). Ava Mabdić bila je četvrta među djevojčicama do 54 kilograma. Članovi Karate kluba Đurđevac osvojili su devet medalja. Zlatne medalje osvojili su Antea Ivandija, Nika Pandur i Viktor Gašparec, srebrne Hana Benaković, Petra Gašparec, Filip Šipek, Alex Vunak i Patrik Zlatec, brončanu Eva Benaković, dok je Noa Benaković zauzeo peto mjesto. Za Đurđevac su još nastupili Šimun Ivandija i Marko Šokec.