Dvoransko PH: Naša Veronika Drljačić na postolju, novi osobni rekordi

Proteklog je vikenda u Zagrebu održano Seniorsko dvoransko prvenstvo Hrvatske na kojem su nastupili i atletičari Atletskog kluba Križevci.

Tako je mladi križevački sprinter Hrvoje Kašik u kvalifikacijskoj utrci seniora na 60 metara osvojio treće mjesto prve skupine s rezultatom 7,27 istrčavši svoj novi osobni rekord. U drugoj skupini iste discipline trčao je još jedan član križevačkog Atletskog kluba, Dominik Hunjak, koji je istim rezultatom (7,27) u cilj utrčao peti. U konačnom poretku kod seniora Hunjak je zauzeo 15. mjesto, dok je Kašik bio 16.

Veronika na postolju

U utrci seniorki na 1500 metara nastupila je križevačka srednjoprugašica Marcela Gudić koja je u cilj utrčala šesta s rezultatom 4:49,99, što je njeno najbolje postignuće u ovoj disciplini. U istoj dionici kod seniora četvrto je mjesto osvojio Križevčanin Emanuel Evačić, član Atletskog kluba Sportske igre mladih, otrčavši utrku za 4 minute, 8 sekundi i 81 stotinku. Zlatnu medalju u Križevce donijela je i mlada sprinterica Veronika Drljačić koja je prije dva tjedna nastupila na Dvoranskom prvenstvu Balkana u Istanbulu, a vikend prije uzela zlatnu medalju na drugom kolu 1. lige Ekipnog dvoranskog Prvenstva Hrvatske istrčavši 400 metara za 55,79 sekundi. Veronika je u zagrebačkoj dvorani ponovno dočekala svoju disciplinu – 400 metara gdje je u trećoj skupini seniorske utrke u cilj uvjerljivo utrčala prva s rezultatom 55,34, što je ujedno i njeno novo najbolje vrijeme u dvoranskim natjecanjima ove discipline.

Trener Palčić

– Sezona atletskih mitinga konačno je počela, a naši atletičari ponovno nižu sjajne rezultate. Veronika je ponovno otrčala sjajnu utrku u kojoj nismo očekivali osobni rekord, no kako i sama kaže, osjećala se odlično. Hrvoje napreduje sve više i nadamo se još boljim rezultatima, dok je Marcela utrku istrčala na svježinu i na naše oduševljenje postavila novi osobni rekord – rekao je trener Križevčana Drago Palčić. (ds)