EURO: Kristijan Bistrović dao važan doprinos povijesnoj pobjedi mlade hrvatske reprezentacije

Mlada reprezentacija Hrvatske danas je u Kopru pobijedila Švicarsku rezultatom 3:2 u utakmici 2. kola skupine Europskog prvenstva u Sloveniji i Mađarskoj. Mladi Vatreni ovim su uspjehom ostali u igri za prolazak u nastavak natjecanja.

No, nije riječ o ‘običnoj’ pobjedi, ona ima i povijesnu težinu. Naime, bila je ovo prva pobjeda Hrvatske u povijesti europskih prvenstava za U-21 uzrast. Važan je doprinos tom trijumfu dao i bivši igrač Slavena Belupa Kristijan Bistrović.

Mladić iz Imbriovca izborio je kazneni udarac iz kojeg je Moro u 61. minuti povisio vodstvo Hrvatske na 2:0. Ivanušec je u 8. minuti pogodio za vodstvo, a 3:0 je u 64. minuti postavio Vizinger.

Švicarska je smanjila na 3:1 golom Imerija iz kaznenog udarca, a konačnih 3:2 postavio je Kulenović autogolom u 90. minuti.

Hrvatska će u posljednjem kolu skupine u srijedu od 18 sati igrati s Engleskom.