Farmaceuti pobjedom zaključili jednu od najčudnijih jeseni u HNL-u

Slaven je jesenski dio polusezone zaključio utakmicom protiv Lokomotive na domaćem Apašu. Farmaceuti su protivnika dočekali na pretposljednjem mjestu, dok su Lokosi šesti s osam bodova prednosti.

U posljednjem 20. kolu jesenskog dijela prvenstva trener Slaven Belupa Zoran Zekić odlučio je od prve minute poslati na teren sljedeći sastav: Sušak, van Bruggen, Božić, Goda, Glavčić, Paracki, Zapata, Laušić, Caimacov, Bosec, Krstanović.

Slaven je bio bolji u prvom dijelu, to i okrunio u sudačkoj nadoknadi pogotkom Krstsnovića iz penala. Soldo je nesretno igrao rukom nakon udarca Zapate, pa je dosuđena najstroža kazna.

Inače Slaven je čak 10 puta pucao, dva put u okvir, pet izvan, a tri su udarca bila blokirana. Lokosi s druge strane oba puta u okvir. Slaven je više imao loptu u nogama, 54 posto. Sve u svemu vrlo dobrih 45 i nešto minuta prvog dijela Zekićeve momčadi na Apašu.

Nažalost nije krenulo dobro u nastavku jer je Dabro u 49. minuti već izjednačio na 1:1.

Teška bitka vodila se na sredini terena, prošlo je pola od nastavka, a sa svake strane vidjeli smo po jedan šut prema golu. Slaven je ipak uzeo rizik, međutim od sljedećih šest udaraca pola je završilo izvan okvira, a pola u bloku.

Isplatilo se ipak u 78. minuti. Marina je ranije ušao s klupe a potom brzo i doveo u vodstvo Farmaceute 2:1. Koprivničanci su do kraja izdržali i upisali vrijedna tri boda.

Slaven je pobjedom preskočio Istru i izjednačio se sa sedmim Šibenikom. Puležani idu kod Rijeke, a Šibenik u goste Gorici.