Farmaceuti pokleknuli na Poljudu

Slaven Belupo u petom je kolu Prve HNL na gostovanju na Poljudu poražen od Hajduka 2:0. Za razliku od gostovanja na Maksimiru i u osječkom Gradskom vrtu, Farmaceuti u Splitu nisu imali dozu sportske sreće pa je Hajduk osvojio očekivane bodove.

Slavenaši su do početne prednosti splitskih Bilih zapucali dvije prilike. Prvo je Krstanović povratnom loptom pronašao Bogojevića koji je sa sedam metara bio neprecizan. U 25. minuti Glavčić je opalio iz slobodnog udarca s 25 metara, ali je Posavec bio na visini zadatka.

Terensku premoć Splićani su kapitalizirali u 35. minuti. Sahiti se praktično od centra sjurio prema golu Čovića i preveslao Slavenovu zadnju liniju te lagano zabio za 1:0. Odmah na početku nastavka, u 48. minuti Livaja je uz malu pomoć bloka zatresao mrežu Čovića za 2:0. Do kraja susreta Splićani su s lakoćom kontrolirali igru i očuvali rezultatsku prednost.