Ferdinandovac pobijedio Tehniku: “Veseli me pristup, bolje je nego u pripremama!”

Ferdinandovac je u zaostalom susretu 13. kola Četvrte hrvatske lige Sjever s minimalnih 1:0 pobijedio Tehniku Koprivnicu. Ferdinandovčani su u prvih 20 minuta dominirali terenom te su stvorili tri izgledne prilike. Prvo je Kušenić pucao iskosa sa sedam metara, no Kirin je bio na visini zadatka. Gostujući vratar iskazao se i u 11. minuti kad je krajnjim naporom uspio ukrotiti pokušaj Karan s 15 metara. Blizu vodstva Ferdinandovčani su bili i u 17. minuti. Ubačaj Careka prošao je do Kožara koji je glavom sa sedam metara bio zamalo neprecizan.

Koprivničanci su u 33. minuti mogli kazniti Ferdinandovčane za reviju promašaja. Nakon brze kontre lopta je došla do Lovkovića, a njegov pokušaj ispred gol-crte zaustavio je Karlovčan. Do zasluženog vodstva momčad Mladena Karana stigla je u 43. minuti. Karlovčan je majstorski naciljao glavu Kožara koji je svoju drugu priliku pretvorio u pogodak za 1:0. Na samom isteku prvog poluvremena Karan je pokušao s vrha šesnaesterca iznenaditi Kirina koji je još jednom bio na visini zadatka.

U drugom poluvremenu Koprivničanci su bili ravnopravan protivnik te su odmah u 47. minuti zaprijetili preko Ježića čiji je pokušaj završio pokraj lijeve vratnice. Samo tri minute nakon toga Ferdinandovčani su mogli osigurati mirnu završnicu. Begović je idealno podvalio loptu za Bošnjaka koji je oklijevao s udarcem pa mu je Kirin uspio  „ukrasti“ loptu. U 62. minuti Karan se uspio osloboditi svog čuvara, no njegov pokušaj s 18 metara prohujao je iznad grede.

Ferdinandovčani su u završnih 15 minuta ponovno nametnuli svoj ritam igre. Najbolju priliku nije iskoristio Kožar koji je nakon još jednog prekida dobro protegnuo Kirina. I u 78. minuti Ferdinandovčani su bili blizu potvrde pobjede, no Karan se nije najbolje snašao u kaznenom prostoru pa su domaćini s nestrpljenjem dočekali posljednji zvižduk suca Fejera.

FERDINANDOVAC    1 (1)

TEHNIKA K.      0 (0)

FERDINANDOVAC: Peršić, Bošnjak (od 76. I. Turković), Kožar, Begović, Karlovčan, Zvonar (od 81. J. Fuček), Đipalo (od 46. Radmilović), Karan, V. Turković, Carek, Kušenić (od 88. H. Fuček). TRENER: Karan.

TEHNIKA: Kirin, Sabol, Radotović (od 79. Nemčić), Harambaša (od 46. Kozjak), Lovković (od 84. Lončarić), Korenika, Ježić, Furjan, Kuzminski, Maurović, Hlevnjak. TRENER: Čiković.

FERDINANDOVAC – Igralište NK Ferdinandovac. SUDAC: Dražen Fejer (Bjelovar). POMOĆNICI: Jeličić i Miklečić. STRIJELAC: 1:0 Kožar (43). ŽUTI KARTONI: Bošnjak (63) – Ferdinandovac, Kuzminski (19), Furjan (32), Radotović (56) – Tehnika Koprivnica.

REKLI SU NAKON UTAKMICE:

Mladen KARAN (trener Ferdinandovca): Tijekom cijelog susreta bili smo bolja momčad i zasluženo nam je pripala pobjeda. Posebno me veseli naš pristup i igra koji su bili znatno iznad onoga što smo pokazivali u pripremnim utakmicama. Da je bilo malo više mirnoće, pobjeda je mogla biti uvjerljivija.

Tomo ČIKOVIĆ (trener Tehnike Koprivnice): Bez obzira na poraz i podređenu ulogu koju smo imali, zadovoljan sam onim što su pokazali moji igrači. Ferdinandovac je kvalitetnija momčad i to je pokazao, a nas veseli što smo konačno odigrali službene utakmicu i sad se okrećemo novim izazovima.