Ferdinandovčani očerupali Picoke

Ferdinandovac je u lokalnom derbiju šestog kola Četvrte hrvatske lige Sjever s uvjerljivih 6:2 pobijedio đurđevački Graničar. Susret je idealno počeo za Picoke koji su poveli odmah u prvoj minuti. Ubačaj Nikšića prošao je do Toplčića koji je zabio za 0:1. Odgovor Ferdinandovčana bio je munjevit. Prvo je u drugoj minuti Jurica Karan idealno uposlio Žagija koji je glavom sa šest metara svladao Stanešića. U petoj minuti Stanešić je u kaznenom prostoru srušio Zvonara, a Jurica Karan je s bijele točke bio precizan za potpuni preokret Ferdinandovčana. U 55. minuti Picoki su uspjeli izjednačiti i to preko Sabola koji je s vrha šesnaesterca točno naciljao donji desni kut. Momčad Mladena Karana ponovno je munjevito odgovorila. Jurica Karan je iskoristio neuspjelu zamku zaleđa obrane Picoka te se sjurio u kazneni prostor i hladnokrvno nadmudrio Stanešića za 3:2. Samo četiri minute nakon toga Đipalo je pobjegao svom čuvaru i lob udarcem s 15 metara povisio na 4:2. Petarda u mreži gostiju pukla je u 81. minuti, a novu priliku Ferdinandovčana u pogodak je pretvorio Josip Fuček. Konačnih 6:2 u 84. minuti postavio je Siniša Đipalo.

Pitomača je pobjednički niz nastavila i na gostovanju u Garešnici minimalnim slavljem 0:1 protiv Garića. Pogodak vrijedan pobjede zabio je Karlo Jakupec u 45. minuti. Tehničar je na gostovanju kod Čazme opravdao ulogu favorita i upisao pobjedu 0:2. Strijelci za trobod Cvetkovčana bili su Ivan Delić i Domagoj Drk. Borac je na gostovanju kod Suhopolja remizirao 1:1. Jembrovčani su poveli u 25. minuti golom novog pojačanja, Josipa Horvatinovića, a Suhopolje je do remija stiglo u završnici prvog dijela preko Vlatka Lacha. Kloštranska Mladost je u Predavcu remizirala 1:1 protiv Dinama. Kloštrani su poveli sredinom prvog dijela golom Kramarića, a u 88. minuti Perčec je spasio Predavčane od poraza. Graničar iz Legrada je na svom Fizešu remizirao 0:0 protiv Slatine.