Brest i Podravka Vegeta odigrali su večeras još jednu utakmicu Lige prvakinja. Riječ je o zaostalom susretu 7. kola koji je bio odgođen zbog bolesti koprivničkih rukometašica. U subotnjoj utakmici kvalitetan francuski sastav ostvario je pobjedu rezultatom 29:33, a danas je bio uvjerljiviji (32:25).

Podravka se jako dobro držala u prvih 20 minuta, u tom razdoblju ravnopravno je parirala znatno kvalitetnijem suparniku. Međutim, u završnici prvog poluvremena uslijedio je pad, koji je nastavljen i na početku drugog dijela. Posljednjih dvadesetak minuta opet je donijelo ravnopravnu igru, a pobjeda gošći nije dolazila u pitanje.

Ne može se previše toga zamjeriti Koprivničankama. Limitirane su kvalitetom u odnosu na Brest, iza njih je stanka u radu zbog korone, ali s ovakvom igrom i pristupom sigurno će imati više šanse u ogledima s ravnopravnijim suparnicima. Večeras su najraspoloženije bile Dejana Milosavljević s 11 pogodaka te vratarka Julija Dumanska s 10 efektnih obrana.

Bit će ovo intenzivan tjedan za Podravku. U srijedu slijedi prvenstveno gostovanje kod 1234 Virovitice, dok u nedjelju u Koprivnicu dolazi ruski CSKA u posljednjoj ovogodišnjoj utakmici Lige prvakinja.

Odlučujući ogledi za prolaz skupine u kojima će se Podravka sastati s Valceom (dvije utakmice) te s Borussijom u Dortmundu odigrat će se u 2021. godini jer za dva tjedna počinje Europsko prvenstvo rukometašica. Ono će se igrati samo u Danskoj, Norveška je danas odustala o domaćinstva zbog odredbi povezanih s Covidom-19.

BREST – PODRAVKA VEGETA 32:25 (15:12)

BREST: Quiniou (1), Darleux (13), Toft; Mauny, Toublanc 6(2), Gros 5(1), Gullden 4(3), Lassource 3, Lagattu, Niakate 6, Catani, Pop-Lazić 1, Foppa 2, Jauković 2, Coatanea 3, Jarrige. TRENER: Laurent Bezeau.

PODRAVKA VEGETA: Ećimović, Dumanska (10); Zadravec 1, Turk 2, Beganović 1, Popović, Milošević 1, Džono 2, Milosavljević 11(5), Mugoša 4, Franušić, Buljan, Škarić, Bancilon 1, Tsakalou 2, Carlos. TRENER: Zlatko Saračević.

KOPRIVNICA – SD Gimnazije Frana Galovića. Bez gledatelja. Suci: Dimitar Mitrevski i Blagojče Todorovski (Sj. Makedonija). Delegatkinja EHF-a: Tatjana Medved (Srbija).

SEDMERCI: Brest 7(6), Podravka Vegeta 5(5).

ISKLJUČENJA: Brest 12 min. (Jauković 2+2, Pop-Lazić 2+2, Mauny, Coatanea), Podravka Vegeta 10 min. (Milosavljević, Carlos, Milošević, Bancilon, Buljan).