FOTO, VIDEO: Farmaceuti zaustavili Hajduk u Koprivnici

Slaven Belupo i Hajduk odigrali su večeras u Koprivnici utakmicu 30. kola HT Prve lige. Farmaceuti su susret dočekali u dobro raspoloženju nakon što su protiv Gorice prošlog petka pobijedili prvi put u 11 kola, dok su Bijeli u Podravinu stigli po iskupljenje zbog domaćeg poraza od Osijeka.

Vrlo rano gosti iz Splita došli su do vodstva. Nakon kornera se lopta odbila do Skorupa koji je ubacio pred gol, a najviši je u skoku bio Dimitrov koji je glavom poslao loptu u Filipovićevu mrežu.

Slaven je u prvom poluvremenu bezuspješno napadao, Hajduk se dobro branio. Pokušaj Knölla zaustavio je vratar Kalinić, a udarac Gode glavom u 45. minuti na gol-crti je zaustavio Todorović.

No, upravo je Todorović dobio crveni karton u 60. minuti nakon što je s leđa srušio Knölla koji je bio u prodoru prema Hajdukovim vratima.

Pet minuta kasnije Slaven je izjednačio rezultat. Goda je prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu za Knölla, a lopta se odbila do Krstanovića koji je kroz gužvu pogodio za 1:1.

Do kraja promjene nije bilo, svakome je pripao po bod.

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 1:1 (0:1)
KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek Apaš’. Bez gledatelja. Sudac: Damir Batinić (Osijek).
SLAVEN BELUPO (3-5-2): Filipović – Božić, Paracki, Prce (od 85. Van Bruggen( – Bosec (od 62. Julardžija), Lulić, Bačelić Grgić (od 46. Mlinar), Glavčić, Goda – Krstanović, Knöll. TRENER: Tomislav Stipić.
HAJDUK (3-5-2): Kalinić – Todorović, Dimitrov (od 90+1. Jalkoliš), Mujakić – Jario, Teklić (od 75, Atanasov), Jurić, Skorup (od 64. Ševelj), Čolina – Umut (od 75. Kačaniklić), Livaja. TRENER: Paolo Tramezzani.
STRIJELCI: 0:1 Dimitrov (9), 1:1 Krstanović (65).
CRVENI KARTON: Todorović (60).

Snimio: Nikola Wolf