Slaven Belupo danas je ugostio Istru 1961 u utakmici 26. kola HT Prve lige. Oba kluba nalaze se u borbi za opstanak te su bodovi u ovom susretu zapravo imali dvostruku vrijednost.

Na kraju su teren koprivničkog Apaša zadovoljniji napustili gosti, koji su osvojili bod odigravši 1:1. Slaven je ostao sedmi s 24 boda, koliko ima i osmoplasirana Istra.

Mogli su domaći povesti iz kaznenog udarca u 25. minuti, ali je Lučić obranio penal Glavčiću nakon što je Silva srušio Knölla. Ipak, samo minutu kasnije gosti izu Pule su kapitulirali. Iz skraćenog kornera ubacio je Glavčić, a pred golom je najspretniji bio Miroslav Iličić koji je iz blizine poentirao.

Uoči odlaska na odmor gosti su izjednačili. Navarro je pobjegao u kontru, Filipović je obranio zicer, ali je u nastavku akcije Goda s leđa srušio Navarra i Šime Gržan je s bijele točke bio siguran za 1:1.

Knöll je mogao vratiti prednost Slavenu u 49. minuti, idealno mu je asistirao Lulić, no Nijemac je s pet metara poslao loptu pokraj vratnice.

Do kraja promjene rezultata nije bilo, svakome je pripao po bod.

Nakon reprezentativne stanke, Slaven Belupo će na gostovanje u Varaždin.