Slaven Belupo je danas u utakmici 12. kola HT Prve lige ugostio splitski Hajduk. Susret je odigran pred praznim tribinama koprivničkog stadiona ‘Ivan Kušek – Apaš’, a Farmaceuti su ga dočekali nakon tri tjedna bez utakmice te razdoblja provedenog u karanteni zbog zaraze određenog broja igrača.

Hajduk je na pobjedu čekao dva mjeseca te je u Koprivnicu doputovao s velikim imperativom, te bez prvotimaca Nejašmića i Čoline.

Slaven je u prvom poluvremenu bio bolji suparnik, ali nije uspio stvoriti konkretniju priliku. Hajduk je poveo golom Umuta Nayira u 2. minuti sudačke nadoknade, Turčin je pogodio glavom nakon ubačaja Caktaša.

U 56. minuti bilo je 0:2. Caktaš je ubacio s lijeve strane, a autogol je postigao Vinko Soldo.

Do kraja se rezultat nije mijenjao. Hajduk je ovom pobjedom skočio na peto mjesto sa 14 bodova, Slaven je s 11 pao na sedmu poziciju.

U sljedećem kolu Slaven Belupo će u petak gostovati kod Šibenika.

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 0:2 (0:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Bez gledatelja. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka).

SLAVEN BELUPO (3-5-2): Filipović – Božić, Van Bruggen (od 55. Bogojević), Soldo – Lulić (od 88. Boakye), Mlinar, Paracki, Glavčić, Goda – Bačelić Grgić (od 10. Krstanović, od 88. Iličić), Jeffren (od 55. Knöll). TRENER: Tomislav Stipić.

HAJDUK (4-2-3-1): Posavec – Jakoliš, Vušković, Simić, Dolček – Jurić, Jradi – Jairo (od 90+4. Atanasov), Caktaš, Brnić (od 76. Gyurcso) – Umut. TRENER: Boro Primorac.

STRIJELCI: 0:1 Umut (45+2), 0:2 – Soldo (56-ag).