FOTO Ježina spašavao, Brković, Krstanović i Glavčić promašivali za ‘nulu’ protiv Osijeka

U trećoj uzastopnoj domaćoj utakmici nakon prekida prvenstva zbog pandemije koronavirusa, Slaven Belupo je večeras ugostio Osijek. Domaćinu je nedostajao kapetan Paracki zbog treće javne opomene, zbog ozljede je otpao prvi vratar Filipović, a Jeffren je osjetio zatezanje u mišiću pa je umjesto njega od početka u napadu zaigrao Lima. Glavčića je u veznom redu zamijenio Brković. Gosti su stigli bez suspendiranog Grezde te kartoniranih Silve i Žapera.

Sva tri ovosezonska susreta Osijek je riješio u svoju korist, a u Koprivnici je slavio s visokih 0:4 u pretposljednjoj utakmici Ivice Sertića na Slavenovoj klupi. Osječani su imali imperativ pobjede zbog želje za što boljim plasmanom, domaćin je bio rasterećen s obzirom na relativno siguran položaj na ljestvici.

Minuta šutnje za Paju

Uoči početka utakmice održana je minuta šutnje u čast Stanku Orloviću – Paji, bivšem igraču i treneru koprivničkoga kluba.

Dvije dobre prilike domaćin nije iskoristio u prvom poluvremenu. Krstanović je glavom tukao iznad grede nakon ubačaja Lulića, a Brković je prebacio gredu iz gotovo idealnog položaja. Stipićevu reakciju na taj promašaj možete vidjeti na naslovnoj fotografiji.

Za razliku od prošle utakmice s Goricom, ovaj put Slavenov trener koristio je svih pet zamjena. Prvu prisilno zbog ozljede Mikulića (koljeno). Ušao je Zirdum kojeg je na poluvremenu zamijenio Glavčić, a u nastavku su priliku dobili Šego te debitant Liklin, priključen iz juniora.

U nastavku je Osijek mogao do pogotka preko Ndockyta i Mancea, ali je Ježina izvrsno obranio. Na drugoj strani veliku priliku nije iskoristio Glavčić, dok je Jeffren tukao iz daljine ali je zamalo promašio vrata. Treba spomenuti da je udarac u okvir uputio i Lima, ali se Ivušić nije dao iznenaditi.

Sljedećeg tjedna na rasporedu su dva prvenstvena kola. Slaven Belupo će u srijedu gostovati kod Dinama u Zagrebu (18.55), dok u nedjelju u istom terminu u Koprivnici dočekuje Rijeku. Od sljedećeg tjedna i gledatelji će moći na utakmice HNL-a, dozvoljeno je ispuniti maksimalno trećinu kapaciteta pojedinog stadiona.

SLAVEN BELUPO – OSIJEK 0:0

KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek Apaš’. Bez gledatelja. Sudac: Mario Zebec (Cestica).

SLAVEN BELUPO: Ježina – Božić, Soldo, Mikulić (od 13. Zirdum, od 46. Glavčić) – Bačelić Grgić – Bogojević, Lulić, Brković (od 74. Liklin), Goda – Lima (od 60. Jeffren), Krstanović (od 74. Šego).

TRENER: Tomislav Stipić.

OSIJEK: Ivušić – Lončar, Škorić, Majstorović – Grgić (od 46. Ndockyt), Jugović, Kleinheisler (od 76. Lopa), Talys – Marić, Bočkaj – Mance (od 76. Beljo).

TRENER: Ivica Kulešević.