FOTO Križevački Radnik bez problema sredio Istrane, Koprivnica i Pitomača ispali iz natjecanja

Radnik Križevci su na svom terenu odmjerili snage s istarskim četveroligašem, momčadi Rovinja te upisali pobjedu 2:0

Autor: podravski.hr — 29.08.2018. / 18:26 Sport

Utakmicu u Križevcima pratilo je mnoštvo gledatelja

Nogometaši Radnika iz Križevaca bili su danas uspješni u pretkolu Kupa Hrvatske, dok je za Koprivnicu i Pitomaču to natjecanje završeno.
Radnik Križevci su na svom terenu odmjerili snage s istarskim četveroligašem, momčadi Rovinja te upisali pobjedu 2:0. Prvo poluvrijeme obilježila je igra između dva šesnaesterca, a najbolju priliku imali su Križevčani preko Jakovića koji nije dobro uštimao nišanske sprave. Jaković je proradio u drugom poluvremenu i golovima u 49. i 70. minuti donio pobjedu i prolaz momčadi Mihaela Miklečića.
Koprivnica je svoj susret odigrala u Molvama gdje je ugostila momčad Sloge iz Mravnica pokraj Solina i pretrpjela poraz 1:3. Dalmatinski četveroligaš odmah je u početku pokazao svoju snagu, no Slukić je s dvije dobre intervencije spasio domaćina. Zeleni su na samom isteku prvog poluvremena poveli 1:0 golom Kolara. U samo dvije minute, u 55. i 56., Sloga je preko Marovića i Katića kreirala preokret. Na ulasku u 90. minuti Katić je svojim drugim pogotkom postavio konačnih 1:3.
Pitomača je na gostovanju u Beletincu pokraj Varaždina poražena 2:0 od tamošnje četveroligaške momčadi Bednje. Već u trećoj minuti Bednja je kaznila neopreznost gostujuće obrane i povela. Pitomačani su bili blizu izjednačenja u 22. i 27. minuti, no Škaro i Prlić nisu imali potrebnu mirnoću u završnici akcija. Bednja je u 39. minuti iskoristila još jednu pogrešku obrane Pitomače te potvrdila pobjedu i prolaz u prvo kolo Kupa.(db)

RADNIK KRIŽEVCI – ROVINJ 2:0

KOPRIVNICA – SLOGA MRAVINCI 1:3 (igralo se u Molvama)