Slaven Belupo je danas upisao i drugi poraz u četvrtoj ovosezonskoj utakmici s Lokomotivom. Na kišnom terenu stadiona u Kranjčevićevoj momčad Samira Toplaka je velikim preokretom stigla do izuzetno važne pobjede. Slavenaši nakon ovoga baš i ne mogu mirno spavati…

Iako je bilo najavljeno da će propustiti utakmicu, u početnoj postavi Lokomotive ukazao se grčki stoper Papadopoulos unatoč problemu s ozljedom mišića. Tomislav Stipić u napad je vratio Krstanovića, kartoniranoga Godu na lijevom boku zamijenio je Gamarra, na desnom boku prednost je dobio Bogojević u odnosu na Boseca, a na lijevom stoperu zaigrao je Van Bruggen.

Slaven Belupo je bolje otvorio utakmicu, visoko je pritisnuo Lokomotivu i vrlo rano stigao do prednosti. Glavčić je na desnoj strani pronašao Lulića čiji je ubačaj u korner izbacio Lešković. Iz kornera je ubacio Glavčić, a Ivan Krstanović je glavom iz blizine lako poentirao pokraj neodlučne domaće obrane. Bio je to Krstanovićev osmi pogodak ove sezone i ukupno 108. u HNL-u.

Zaspala je u 21. minuti gostujuća obrana. Roko Šimić je s pet metara poentirao glavom nakon ubačaja Petraka, ali je VAR provjerom utvrđeno da se mladi napadač Lokomotive nalazio u zaleđu.

Tri minute kasnije Lokomotiva je ipak došla do izjednačenja. I opet je mrežu zatresao 17-godišnji Šimić, ovaj put nogom nakon akcije u kojoj se Slavenovi braniči nisu baš najbolje snašli. Asistent je bio 18-godišnji Kačavenda.

Kapetani Paracki i Maleš sa sucem Batinićem

Uslijedila su dva neprecizna pokušaja, u 27. je Bačelić Grgić nakon kornera glavom poslao loptu pokraj okvira gola, dvije minute kasnije nogom je cilj promašio Petrak.

U 30. minuti udarac Glavčića blokirala je obrana Lokomotive, a u 37. su gosti propustili zicer za novo vodstvo. Lešković se poskliznuo, a sam je prema vratima krenuo Knöll koji je tukao pokraj vratnice. Bilo je i boljih rješenja, mogao je Nijemac poslužiti Krstanovića koji se nalazio u boljoj situaciji.

U početku nastavka dvije prilike za Farmaceute. Prvo je udarac Bogojevića obranio Santini, potom je nakon Bogojevićevog ubačaja Krstanović glavom poslao loptu pokraj gola.

Promijenio je Toplak obojicu zadnjih veznih u 57. minuti, umjesto Maleša i Petraka ušli su veznjak Cokaj i desni bočni Cipetić, u vezu je preselio Marić. Upravo je Cokaj tukao iz daljine u 60. minuti, ali bio je to lak plijen za Slavenovog vratara Filipovića.

Kod Slavena je Hyunwoo zamijenio Bačelića Grgića i zauzeo stopersku poziciju, dok je Van Bruggen prebačen na zadnjeg veznog. Pogriješio je Korejac u 63. minuti, tukao je Šimić, ali je Filipović obranio.

Lokomotiva je u 66. minuti došla do preokreta. Strijelac je bio Kačavenda nakon što je Šimić uzeo loptu Parackom. Slavenov kapetan tražio je prekršaj Lokomotivinog napadača, ali je sudac Batinić priznao pogodak. I za VAR je u toj situaciji valjda sve bilo čisto…

Glupost je napravio Marić u 71. minuti. Unutar četiri minute zaradio je dva žuta kartona zbog preoštrih prekršaja na Glavčiću, pa je završnicu Lokomotiva morala odigrati s desetoricom.

Uveo je Stipić napadače Delića i Etoundija te ofenzivnog veznjaka Julardžiju u potrazi za izjednačenjem, ali je i Lokomotiva pojačala obranu i sačuvala vodstvo.

I ne samo to, nego je zabila i treći gol. Veliki kiks Korejca Hyunwooa, posušenog igrača Dinama, koji je izgubio loptu nakon dodavanja Filipovića, a Josip Pivarić samo je iskoristio taj nevjerojatni poklon-bon Slavenove obrane koja je danas obilato častila svoje domaćine.

Ovom pobjedom Lokomotiva je skočila na osmo mjesto s 29 bodova, dok je Slaven ostao sedmi s dva boda više. Farmaceuti i dalje nisu sigurni oko opstanka u ligi, ovim porazom doveli su se u probleme uoči posljednja tri kola.

U sljedećem kolu Slaven Belupo će ugostiti Rijeku. Utakmica je na rasporedu u srijedu, 12. svibnja s početkom u 16 sati. Do kraja prvenstva Slaven još gostuje u Puli te dočekuje Varaždin.

Ivan Krstanović zabio je za vodstvo Slavena, ali jedan gol nije bio dovoljan gostima

LOKOMOTIVA – SLAVEN BELUPO 3:1 (1:1)

ZAGREB – Stadion u Kranjčevićevoj. Bez gledatelja. Sudac: Damir Batinić (Osijek).

LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Santini – Marić, Papadopoulos, Lešković, Čeliković – Maleš (od 57. Cokaj), Petrak (od 57. Cipetić) – Kačavenda, Chaija (od 79. Osmanković), Pivarić – Šimić (od 88. Marin). TRENER: Samir Toplak.

SLAVEN BELUPO (3-5-2): Filipović – Božić, Paracki, Van Bruggen (od 80. Delić) – Bogojević, Lulić, Bačelić Grgić (od 61. Hyunwoo), Glavčić, Gamarra (od 76. Julardžija) – Krstanović, Knöll (od 76. Etoundi). TRENER: Tomislav Stipić.

STRIJELCI: 0:1 Krstanović (10), 1:1 Šimić (24), 2:1 Kačavenda (66), 3:1 Pivarić (90).

CRVENI KARTON: Marić (71 – drugi žuti, preoštar start).