Novi prvak Prve koprivničko-križevačke županijske lige Borac iz Imbriovca danas je osvojio i dvostruku krunu. U finalu Kupa Nogometnog saveza Koprivničko-križevačke županije Jembrovčani su pobijedili trećeligaša Radnik-Križevci rezultatom 1:0, a junak je bio stoper Nikola Grabar koji je postigao pobjednički pogodak u završnici susreta.

Tako je Borac osvojio svoj peti naslov u Županijskom kupu, a oba kluba sudjelovat će u pretkolu Hrvatskog nogometnog kupa u sljedećoj sezoni.

Na tribini koprivničkog stadiona vjerojatno bi se skupilo i tisuću ljudi da je bio dozvoljen ulazak gledatelja. Ovako su pristup imali samo uzvanici s pozivnicama, pa se ukupno skupilo stotinjak ljudi. Bolje i tako nego ‘tiha meša’…

Križevčani su se u početku bolje snašli, zavladali su terenom ali u prvih 20-ak minuta nisu uspjeli stvoriti opasniju priliku.

Zlatko Andrašić i Nikola Grabar // Foto: Nikola Wolf

Prvi su zaprijetili Imbriovčani. U 22. minuti ubacio je Kovačić s desne strane, a Kovač je s pet metara tukao iznad grede. Velika šansa i veliki promašaj. Uzvratio je u 25. minuti M. Mladen koji je dobro tukao iz slobodnog udarca s 20 metara, ali je Tizaj dobro reagirao.

Fažon je u 38. minuti tukao s ruba kaznenog prostora, obranio je Vrbančić. Minutu kasnije M. Mladen je nakon prodora tukao pokraj vratnice, a prvo poluvrijeme zaključio je Dlesk koji je također bio neprecizan.

Početak nastavka opet je pripao Križevčanima, no Borac se postavio u čvrsti blok kojeg nije bilo lako probiti. Ulog je u finalu bio velik i riskiralo se minimalno.

U 72. minuti Dlesk je tukao nakon ubačaja s desne strane, ali se vratar Borca dobro postavio.

U siromašnom drugom poluvremenu ipak je pala odluka. Borac je dočekao prekid, a u gužvi nakon ubačaja iz kuta najbolje se snašao Nikola Grabar koji je iz blizine ugurao loptu u mrežu.

Jembrovčani su do kraja znalački zadržali prednost i zasluženo slavlje moglo je početi.

Nogometaši Radnika-Križevci // Foto: Nikola Wolf

FINALE KUPA KOPRIVNIČKO-KRIŽEVAČKE ŽUPANIJE 2020./21.
RADNIK-KRIŽEVCI – BORAC IMBRIOVEC 0:1 (0:0)
KOPRIVNICA
– Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Gledatelja 100. Sudac: Marko Dergez (Đurđevac). Pomoćnici: Mađerić i Huđ. Četvrti: Hlevnjak.
RADNIK-KRIŽEVCI: Vrbančić, Vršak (od 70. Stubičan), Mačković, Tihelka, H. Mladen (od 70. Dimović), M. Mladen, Borovčak (od 70. Bastašić), Seok, Srbljinović, Petak, Dlesk. TRENER: Dražen Kemenović.
BORAC: Tizaj, Buzina, Grabar, Kovačić, Krušelj, Kovač (od 86. Fajdić), Fažon (od 90+5. Bistrović), Lončarić (od 76. Škaro), Oršić (od 88. Ivandija, od 90+6. Harači), Vuk, Pjetri. TRENER: Zlatko Andrašić.
STRIJELAC: 0:1 Grabar (83).