Slaven Belupo je danas u 10. kolu HT Prve lige dočekao momčad Osijeka, kojoj je to bio prvi nastup nakon stanke zbog problema s koronavirusom. Gostima su izostali standardni stoperi Škorić i Majstorović, domaćin nije mogao računati na kartoniranog Mlinara te ozlijeđene Bačelića Grgića i Etoundija.

Slavenov trener Tomislav Stipić vratio se na sustav s trojicom u obrani. Mjesto središnjeg čovjeka zauzeo je Nizozemac Van Bruggen, Paracki je prebačen u vezni red, dok se na desni bok od prve minute vratio Bogojević koji se oporavio od koronavirusa. U napadu je uz Krstanovića krenuo Boakye.

Osijek je pritisnuo u prvih 20 minuta, ali nije stvorio konkretniju priliku. Pokušavali su Pilj i Ljubić, Filipović je obranio. U drugom dijelu prvog poluvremena Slaven je uspostavio ravnotežu i približio se Osijekovom golu. U 25. minuti Boakye je nakon kornera tukao glavom, nije bio precizan, da bi Glavčić u 31. minuti iz slobodnog udarca s 22 metra tukao malo pokraj vratnice. Do kraja poluvremena još jedan pokušaj Silve iz daljine, ali lopta je otišla pokraj gola.

Osijek je odlično otvorio nastavak. Božić je srušio Miereza, a iz slobodnog udarca 20 metara iskosa s lijeve strane Damjan Bohar je sjajno pogodio suprotni gornji kut za 0:1.

U 55. minuti Glavčić je opasno tukao iz slobodnog udarca, Ivušić je loptu ispod grede izbio u korner. Sudac Matoc je u 58. minuti na VAR-u provjeravao mogući kazneni udarac za Slaven nakon starta nad Van Bruggenom, a Osijekovog trenera Bjelicu iznerviralo je što je Stipić govorio ”čisti penal”.

– Kako ti vidiš da je penal? – pitao je Bjelica.

– Gledali su moji gore, rekli su – odgovorio je Stipić.

– Moji su rekli da nije – uzvratio je Bjelica.

Sudac Matoc na kraju je pokazao da se igra nastavi, nije bilo penala. U 64. minuti opasna prijetnja Osijeka, Mierez je odložio loptu za Bohara ispred kojeg je pravovremeno uklizao Van Bruggen.

Sredinom drugog poluvremena prešao je Slaven na igru sa četvoricom u zadnjoj liniji, a Stipić je pokušao donijeti svježinu u napadu uvođenjem Jeffrena i Knölla umjesto Boakyea i Bogojevića.

U 85. minuti Jeffren je opasno tukao iz slobodnog udarca s 20 metara, ali je Ivušić uhvatio loptu.

Na kraju vrijedna pobjeda favoriziranih gostiju iz Osijeka koji pod Bjeličinim vodstvom ove sezone žele napasti prvo mjesto. Slaven je prekinuo pozitivan niz, zasad je ostao peti s 11 bodova.

U sljedećem kolu Farmaceuti bi trebali gostovati kod Gorice. Utakmica je na rasporedu 8. studenoga s početkom u 19.10 sati.

Ivan Krstanović u skoku

SLAVEN BELUPO – OSIJEK 0:1 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek – Apaš’. Bez gledatelja. Sudac: Marko Matoc (Zaprešić).

SLAVEN BELUPO (3-5-2): Filipović – Božić, Van Bruggen, Soldo – Bogojević (od 75. Knöll), Lulić, Paracki, Glavčić, Goda (od 90+2. Zirdum) – Boakye (od 55. Jeffren), Krstanović. TRENER: Tomislav Stipić.

OSIJEK (4-1-4-1): Ivušić – Silva, Lončar, Martinez, Jurčević – Ljubić – Erceg (od 75. Ndockyt), Pilj, Kleinheisler (od 85. Lopa), Bohar (od 90+2. Gutieri) – Mierez. TRENER: Nenad Bjelica.

STRIJELAC: 0:1 Bohar (47).

ŽUTI KARTONI: Martinez (54), Lončar (60), Paracki (64), Jurčević (84).