Podravka Vegeta je poražena na domaćem terenu u utakmici 3. kola Lige prvakinja. Borussia Dortmund slavila je s minimalnih 25:26 (14:15) te se tako bodovno izjednačila s Koprivničankama, obje ekipe imaju po dva boda. Utakmica je odigrana bez gledatelja u gimnazijskoj dvorani. S njima bi puno toga bilo drugačije, ali što se tu može…

Domaće nisu najbolje ušle u utakmicu, Borussia je u 4. minuti vodila s 2:0. Bilo je i nesreće, glavama su se sudarile Beganović i Turk, pa je od početka Saračević morao krenuti s improvizacijama.

Mugoša u 8. minuti zabija za 3:3, ali Borussia i dalje radi probleme svojom čvrstom obranom i jednostavnim rješenjima u napadu. Dugo se Podravkina obrana tražila, a koncepciju su remetila i isključenja Milošević (2) i Tsakalou, što su njemačke prvakinje znale iskoristiti.

Podravka se ne predaje, proradila je i Carlos koja je u 20. minuti pogodila za prvo domaće vodstvo, 8:7. Izjednačena borba i dalje se nastavila, a Podravku je u rezultatskom priključku držala sjajna golmanica Dumanska. Od osam obrana u prvom dijelu, neke su bile doista spektakularne.

Prema kraju poluvremena Borussia se još dvaput odvaja na +2, a na odmor odlazi s jednim golom prednosti. Odmor je dobro došao Koprivničankama, Saračević je prije svega trebao smiriti svoju ekipu. Nije Borussia izgledala kao ekipa koju se ne bi moglo slomiti, ali je svakako vrlo kvalitetna i neugodna, s jakim nizozemskim štihom.

Ni u drugo poluvrijeme domaće nisu ušle na najbolji način, u 37. minuti gošće su imale prednost od 15:18. Minutu kasnije dvije igračice viška za Podravku, no slabo je to iskorišteno, smanjeno je tek na -1. A onda je stvar u svoje ruke uzela Labrina Tsakalou koja je uz Carlos te obrane Dumanske držala Podravku u igri. U 47. minuti Carlos je izjednačila na 20:20, i od tada se igralo gol za gol.

Držala se Podravka u egalu sve do 58. minute kad je Smits na isteku napada pogodila za 25:26. Carlos je izgubila loptu u sljedećem napadu, i Njemice su minutu i pol prije kraja imale napad za rješenje utakmice. Nisu ga iskoristile, i Podravka je dobila miran posljednji napad za pokušaj izjednačenja.

Saračević je 25 sekundi prije isteka 60. minute pozvao minutu odmora, no par sekundi prije kraja Carlos je ‘frajerskim’ dodavanjem iza leđa poklonila loptu suparnicama koje su na kraju žestoko proslavile vrijedne bodove.

Šteta, jer nije to izgledalo kao utakmica koja se ne bi mogla dobiti, ili barem ne izgubiti. Imaju Podravkašice za čime žaliti.

U sljedećem kolu nakon reprezentativne stanke Podravka Vegeta gostovat će u Rumunjskoj kod Valcee.

PODRAVKA VEGETA – BORUSSIA DORTMUND 25:26 (14:15)

KOPRIVNICA – SD Gimnazije Frana Galovića. Bez gledatelja. Suci: Eshref Beqiri i Ilir Krasniqi (Kosovo). Delegatkinja: Arijana Vojić (BiH).

PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Ećimović, Dumanska (15); Zadravec, Turk 3, Beganović 1, Karlovčan, Popović 1, Milošević 1(1), Milosavljević 3(2), Mugoša 2, Franušić, Buljan, Škarić, Tsakalou 8, Carlos 6. TRENER: Zlatko Saračević.

BORUSSIA DORTMUND: Roch (9), Ten Holte (0+1); Grijseels 7, Danielsson, Van Zijl, Smits 6, Abdulla 3, Stockschläder 1, Gutierrez 1, Freriks 2, Dulfer 1, Vollebregt 1, Rode 2, Bleckmann 2. TRENER: Andre Fuhr.

SEDMERCI: Podravka 4(3), Borussia 2(1).

ISKLJUČENJA: Podravka 10 min. (Milošević 2+2, Tsakalou, Karlovčan, Mugoša), Borussia 8 min. (Freriks, Smits, Dulfer, Rode).