Rijeka je danas u 34. kolu HT Prve lige gostovala u Koprivnici, gdje je ostvarila važnu pobjedu u borbi za Europu. Slavili su gosti s 0:2, a pogotke su postigli Franko Andrijašević i Josip Drmić.

Rijeka je do prednosti došla u 40. minuti. Sudac Jović prvo je dosudio kazneni udarac za Rijeku, potom je nakon pregleda na VAR-u pokazao na korner. Iz kuta je ubacio Lončar, a Andrijašević je bio usamljen u petercu te je lako pogodio. Prije toga je na drugoj strani Bogojević izdrmao gredu.

Sve je bilo riješeno u 69. minuti. Filipović je u prodoru na nedozvoljen način zaustavio Menala, a Jović je prvo pokazao na korner pa nakon pregleda snimke promijenio odluku, a iz kaznenog udarca siguran je bio Drmić za konačnih 0:2.

Do kraja prvenstva ostala su još dva kola, a Slaven Belupo još nije osigurao opstanak u ligi. U subotu ga čeka gostovanje kod Istre 1961, ako u Puli osvoji bod ili sva tri, onda će i teoretski potvrditi prvoligaški status za sljedeću sezonu.

Ivan Krstanović u skoku // Foto: Nikola Wolf

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 0:2 (0:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion ‘Ivan Kušek Apaš’. Bez gledatelja. Sudac: Fran Jović (Zagreb).
SLAVEN BELUPO (3-5-2): Filipović – Božić (od 88. Van Bruggen), Paracki, Prce – Bogojević, Lulić (od 70. Zvonarek), Mlinar, Glavčić (od 70. Julardžija), Goda – Krstanović (od 88. Delić), Knöll (od 46. Bačelić Grgić). TRENER: Tomislav Stipić.
RIJEKA (3-4-1-2): Nevistić – Capan, Galović, Escoval – Tomečak, Pavičić (od 80. Gnezda Čerin), Lončar, Vukčević (od 75. Štefulj) – Andrijašević – Menalo, Drmić (od 80. Yateke). TRENER: Goran Tomić.
STRIJELCI: 0:1 Andrijašević (40), 0:2 Drmić (69-11 m).